Udane starty zawodników CKS Budowlani Częstochowa w imprezach lekkoatletycznych w kraju

W sobotę i niedzielę (11 i 123 czerwca) zawodnicy CKS Budowlani startowali w wielu imprezach lekkoatletycznych w całym kraju.

Seniorzy rywalizowali w Gdańsku w 44 Memoriale Józefa Żylewicza, oraz w półmaratonie w Rudawie. W Gdańsku Sylwia Ślęzak zajęła 7 pozycję w biegu na 3000 m ustanawiając nowy rekord życiowy 9:36,44 min. W tej samej imprezie Szymon Kotyla startował również na dystansie 3000 m i zajął 10 miejsce z wynikiem 8:38,91 min. atomiast w 12 Eko Półmaratonie Jurajskim w Rudawie Łukasz Grajcar na bardzo trudnej górskiej trasie zajął 2 lokatę wynikiem 1 godz. 12 min. 44 sek.
W Sosnowcu w sobotę (11.06) z kolei rywalizowali młodzicy (14- 15 lat)o medale mistrzostw województwa. Po raz kolejny doskonale zaprezentował się Karol Sowa, który zdecydowanie wygrał bieg na dystansie 300 m uzyskując doskonały rezultat 36,53 s. Piotr Knapik również zwyciężył na dystansie 200 m przez płotki uzyskując wynik 29,40 s. Trzeci złoty medal wywalczyła sztafeta mężczyzn 4 x 100 m w składzie Kacper Warzyszyński, Karol Sowa, Dominik Beśka, Piotr Knapik. Nasi zawodnicy uzyskali doskonały wynik 46,28 s co stawia ich w czołówce w Polsce. Kolejne medale zdobyły dziewczęta startujące w rzucie młotem. Zuzanna Rynkiewicz wywalczyła srebrny medal wynikiem 25,86 m a Sandra Kolompar brązowy rezultatem 18,95 m. W niedzielę (12.06) w Chorzowie również o medale mistrzostw województwa walczyli najmłodsi zawodnicy CKS Budowlani tzn. dzieci młodsze (10-11 lat) oraz dzieci starsze (12-13 lat). W zawodach tych doskonale zaprezentowała się Natalia Kowalska, która w biegu na dystansie 300 m uzyskała najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej 44,83 s. Drugi złoty medal zdobył Jakub Szymczyk, który w skoku wzwyż uzyskał 130 cm. Medale srebrne wywalczyli Laura Bednarczyk w rzucie piłeczką palantową wynikiem 32,5 m oraz Mikołaj Duda wzwyż 130 cm. Piąty medal dla CKS Budowlani w biegu na dystansie 600 m wywalczyła Iga Kromołowska zajmując 3 miejsce wynikiem 1:55 80 min.