Prezes PKN Orlen laureatem Wektora 2019


Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen został laureatem nagrody Wektor 2019. Kapituła konkursowa doceniła skierowanie koncernu na nowe, perspektywiczne tory rozwoju.

W sobotni wieczór, 11 stycznia 2020 roku,  w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród gospodarczych przyznawanych przez Pracodawców RP. Na uroczystości pojawiło się niemal pół tysiąca przedstawicieli polskiego biznesu i gospodarki.

„Jesteście tymi, którzy dają przykład, jak prowadzić w Polsce biznes i jak wspierać polską przedsiębiorczość” – powiedział Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, otwierając ceremonię.

Lider, jeden z najskuteczniejszych polskich menadżerów, wizjoner – takimi określeniami został przywitany na scenie Daniel Obajtek. Prezes PKN Orlen otrzymał nagrodę w uznaniu za skierowanie największego polskiego koncernu paliwowego na nowe, perspektywiczne tory rozwoju oraz wspieranie krajowego biznesu i polskiego sportu.

„W imieniu milionów polskich kibiców i wszystkich sportowców bardzo dziękuję” – zaznaczył Czesław Lang, wicemistrz olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie, wręczając laureatowi statuetkę Wektora 2019.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że inwestycja w sport jest jednym z priorytetów spółki. „Na sponsoring sportu patrzymy przede wszystkim jak na dobrą inwestycję” – podkreślił Daniel Obajtek.

Szef koncernu podziękował całej swojej załodze. „To nie jest tylko mój sukces, to nie jest tylko moja zasługa. To jest kwestia doboru odpowiednich ludzi, którym się przede wszystkim chce, którzy mają wizje i których nie trzeba na co dzień pilnować, czy pracują” – wskazał.

Jak mówił, zarząd PKN Orlen podjął wiele trudnych decyzji. „To konieczne, bo dziś biznesem nie trzeba administrować, ale trzeba biznesem zarządzać. To umożliwia dynamiczne działanie: dzięki skracaniu łańcuchów korporacyjnych możemy zdecydowanie szybciej i skuteczniej zarządzać – powiedział Daniel Obajtek. – PKN Orlen wymaga takiego zarządzania, aby mógł rosnąć w siłę, stać się koncernem multienergetycznym, który będzie odporny na wszelkiego rodzaju wahania. W ten sposób zapewniony zostanie rozwój koncernu i polskiej gospodarki” – wyliczał.

Wektory przyznawane są osobom, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wskazują godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

Wektor to statuetka postaci – symbolizuje człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu. Jej autorem jest Michał Kubiak.

Wśród nagrodzonych w tym roku byli także m.in. Medicover czy Wirtualna Polska. Ponadto Wektory 30-lecia Pracodawców RP otrzymali Zbigniew Grycan, właściciel firmy Grycan, oraz Sobiesław Zasada, mistrz rajdowy i założyciel Grupy Zasada.

Kapitułę konkursu stanowi zespół wyłoniony spośród laureatów w latach ubiegłych.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *