WLKS Kmicic Częstochowa. Z medalami w nowy rok

Młodzi szermierze WLKS Kmicic Częstochowa – Łukasz Parafiniuk i Marcin Żelazny nowy sportowy rok 2021 rozpoczęli z ogromnym przytupem. Nie mogli zrobić tego lepiej.

W zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych w szpadzie z cyklu KGHM Tour w Gliwicach obaj awansowali do ośmioosobowego finału. Ostatecznie Parafiniuk zajął w całych zawodach trzecia pozycję, Żelazny szóstą. Tak dobrze nie rozpoczynaliśmy rywalizacji na planszach od dawien dawna.
To był świetny dzień (9 stycznia) zawodników naszego Kmicica. Parafiniuk szedł przez cały turniej jak burza (wygrał wszystkie potyczki eliminacyjne) i dopiero w walce o awans do wielkiego finału zastopował go Antoni Socha z PKSzerm Warszawa. Zacięta walka wcale nie musiała się zakończyć porażką naszego szpadzisty. Końcówka walki należała jednak do zawodnika ze stolicy. Ten wygrał cała imprezę.
Wcześniej Socha poradził sobie z Marcinem Żelaznym, który 6. miejscem w Gliwicach potwierdził i wielkie aspiracje, które zdaje się posiadać w tym sezonie.
Na dalszych pozycjach uplasowali się pozostali szermierze: Mikołaj Puchała – 24, zdobywający doświadczenie Szymon Wojciechowski – 43 i zmagający się z problemami zdrowotnymi Julian Misztela – 54.