Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski przebywał w Częstochowie


Z krótką wizytą na Jasnej Górze gościł ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski. Podziękował Polakom za ich wielką pomoc dla Ukrainy. – Dziękujemy za zrobienie czegoś, co jest według mnie godne Pokojowej Nagrody Nobla – powiedział dyplomata.

 
Na Jasnej Górze ambasador przebywał po raz pierwszy, modlił się przez Cudownym Obrazem Matki Bożej. Wspominał także dawne spotkanie z Janem Pawłem II, które zrobiło na nim, jako dziecko, ogromne wrażenie. Podkreślił solidarność Ameryki z Polską, akcentując wspólnotę działań w utrzymaniu pokoju na świecie

Mark Brzezinki pełni rolę ambasadora USA w Polsce od sześciu miesięcy. Jest prawnikiem i dyplomatą, a przede wszystkim wybitnym znawcą polityki zagranicznej. Jest autorem wielu publikacji dotyczących Polski, Rosji oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Prywatnie zaś jest synem nieżyjącego już Zbigniewa Brzezińskiego, wybitnego polsko-amerykańskiego sowietologa i doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA w czasie prezydentury Jimmy’ego Cartera, wcześniej doradzał też prezydentowi Johnowi F. Kennedy’emu. Zbigniew Brzeziński został odznaczony Orderem Orła Białego.

 

Fot. Jasna Góra

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *