Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce

Przez dwa dni ( 24-25.09.2016 ) w Słubicach trwała rywalizacja o medale Mistrzostw Polski Młodzików ( zawodnicy 14-15 letni ) w Lekkiej Atletyce. W gronie ponad 500 uczestników wystartowała 10 osobowa ekipa CKS Budowlani. Zawodnicy z Częstochowy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 2 medale.

Sztafeta męska w składzie Kacper Warzyszyński, Karol Sowa, Dominik Beśka, Kacper Ślusarek 4 x 100 m zajęła 2 miejsce wynikiem 45,52 s. Brązowy medal wywalczył po pasjonującym biegu na 300 m Karol Sowa z wynikiem 35,99 s. Wynik Karola to oczywiście jego nowy rekord życiowy oraz rekord klubu w tek kategorii wiekowej. W tym samym biegu Kacper Ślusarek uzyskał 36,79 s i zajął bardzo dobrą siódmą pozycję. Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie Julia Bartolewska, Oliwia Żygadło, Ewa Marczewska, Marta Skrzypczyk uzyskała najlepszy swój wynik 51,50 s i zajęła 6 miejsce. Piotr Kanpik w pięcioboju zajął 10 lokatę, ale we wszystkich konkurencjach ( 110 pł, w dal, wzwyż, pchnięcie kulą, 1000m ) uzyskiwał rekordy życiowe. Jego wynik to 2569 punktów. Również 10 miejsce zajęła Wioletta Szkop w pchnięciu kulą – 10,64 m. Dominik Beśka w biegu na 200 m przez płotki był na 16 pozycji wynikiem 27,84 s – rekord życiowy, 19 miejsce w biegu na 300 m zajęła Julia Bartolewska uzyskując 43,21 s – rekord życiowy, 28 miejsce w biegu na 100 m zajęła Oliwia Żygadło uzyskując 13,35 s.