Sukces Jakuba Jelonka

W weekend 2 i 23 czerwca br. zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa startowali w wielu imprezach lekkoatletycznych. W sobotę w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km. W śród uczestników był zawodnik CKS Jakub Jelonek, który w międzynarodowej obsadzie zajął 5 miejsce czasem 1 godz. 28 min i 47 sek.

W Raciborzu podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego w biegu na 800 m zwyciężyła Monika Sitek w czasie 2:21,05 min. Również 1 miejsce na 400 m zajął Bruno Waszkiewicz – 50,39 sek. Jan Sitkowski był drugi na 800 m – 1:59,97 min a Aleksander Turek szósty na 100 m – 11,77 s.
W Białogardzie w wieczornym ogólnopolskim mityngu kwalifikacyjnym udział wzięło czworo zawodników CKS. Nina Muszyńska w biegu na dystansie 400 m przez płotki zajęła 2 miejsce w czasie 65,73 sek. Jakub Mrożek był 3 na dystansie 3000 m – 9:01,23 min, Konrad Simiński biegał dystans 400 m i pokonał go w 51,24 s zajmując 5 miejsce. Michał Piątek był 9 na 800 m. Jego czas to 2:01,54 min.