Dobry rok 2011

SZACHY

Wielkim sukcesem zakończył rok częstochowski szachista, 19-letni Maciek Klekowski.
W rozgrywanych w dniach 17-18 grudnia w Warszawie Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich, w gronie 747 szachistów, w tym 70 Arcymistrzów Międzynarodowych, Maciek, rozstawiony z numerem 123, zajął 36 miejsce.
Zwyciężając w ostatniej partii z rosyjskim Arcymistrzem Alexejem Fedorovem, Maciek zdobył w sumie 9,5 punkta i wyprzedził w klasyfikacji końcowej m.in. Bartosza Soćko, Dariusza Świercza czy Włodzimierza Szmidta.
Mistrzem Europy został Baadur Jobava( GEO). Medal srebrny zdobył Sanan Sjugirov (RUS) a brązowy Robert Kempiński (POL). Najlepszą szachistką została Judit Polgar (HUN).
Na zdjęciu Maciek( z lewej) z Kacprem Gondro ( 17 wśród juniorów do lat 10).
W rozgrywanych dzień wcześniej Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych inny młody częstochowianin Piotr Piesik zajął 58 miejsce.
W tych zawodach Maciek był 70.
Młodzi częstochowianie to wychowankowie i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Szachowego HETMAN Częstochowa.