Płyta i koncert na 7-lecie IMPAST-u


W gościnnych progach Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie częstochowski zespół IMPAST 25 września 2022 roku promował swoją pierwszą płytę ,,Na Nieboskłonie”. Solistka grupy i jej współzałożycielka – Aleksandra Kowalska podkreśliła, że cyfra siedem  ma szczególny, symboliczny wymiar biblijny. W rzeczy samej, czyż nie w siedem dni Pan Bóg stworzył świat… 

 

Koncert był wielowymiarową kreacją – na płaszczyźnie artystycznej, duchowej, emocjonalnej. Aleksandra Kowalska w scenicznym świadectwie podkreśliła rolę Boga w jej twórczej drodze. Co więcej, trzeba zauważyć wysoki rozwój grupy – dzisiaj to już profesjonalny zespół, z potężnym dorobkiem koncertowym, świetnymi muzykami i wokalistami. Formację przez lata tworzyło wielu muzyków, niektórzy z nich poszli swoją drogą, ale wszyscy zapisali swą kartę w zespole Impast. Do tej grupy należy między innymi niezwykła Michalina Putek, także Artur Broncel i Arkadiusz Możdżeń.

Podczas promocji płyty wyświetlono teledysk nakręcony przez Studio Częstochowa. W jego produkcję zaangażowali się: Niebo w mieście Częstochowa, Muzeum monet i medali Jana Pawła II, Artur Broncel, Piotr Skrzynecki, Anna Mojsa Beauty Vibes, Anna Wilk, Joanna Tame, Cezary Kołczyk, Grzegorz Pendrasik, Colin Traczyński.

Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku z inspiracji Aleksandry Kowalskiej – częstochowskiej artystki: autorki tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej, poetki, malarki. Jej pierwszym utworem był ,,Pacierz na dobranoc” z 2012 r.. Do tej pory stworzyła ponad 100 piosenek.

Obecnie zespól gra w nowym składzie: Aleksandra Kowalska (tekst, muzyka, vocal, Magdalena Michalak (vocal), Tomasz Mężyk (instrumenty klawiszowe), Bartosz Sadlej (gitara elektryczna), Sebastian Kos Kostrzewa (gitara akustyczna), Roman Kowalski (instrumenty perkusyjne), Tobiasz Makieła (instrumenty perkusyjne)

Patronat honorowy nad płytą przyjął abp Wacław Depo,  metropolita częstochowski. Patronat medialny ,,Gazeta Częstochowska”.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *