W Gruszewni doszło do podwójnego zabójstwa. Policja poszukuje sprawcy zbrodni


We wtorek 9 sierpnia przed godz. 18 w miejscowości Gruszewnia pod Kłobuckiem zostały odnalezione ciała dwóch kobiet. Śledztwo, a także wszelkie czynności procesowe, prowadzone z użyciem sił policyjnych pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, wykazało, że doszło do podwójnego zabójstwa, a sprawca jest poszukiwany.

– Na miejsce udał się prokurator, który wraz z policjantami przeprowadził oględziny pomieszczeń i oględziny zwłok. Na podstawie wstępnych czynności ustalono, że prawdopodobną przyczyną zgonu obu kobiet były rany kłute zadane ostrym narzędziem. Została podjęta decyzja o przeprowadzeniu sekcja zwłok ofiar, celem ostatecznego ustalenia przyczyn zgonu – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Nadal trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzeń i zatrzymania osoby bądź osób, które mogą być zamieszane w tę sprawę. Zabezpieczono bardzo obszerny materiał dowodowy – dodaje prokurator Ozimek.

Jak mówi mł. insp. Aleksandra Nowara z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, do odkrycia zwłok kobiet doszło, kiedy osoba z bliskiej rodziny, zaniepokojona brakiem kontaktu od minionej soboty, poszła sprawdzić, co się dzieje. Na miejscu odnalazła zwłoki jednej z kobiet i natychmiast powiadomiła policję. Funkcjonariusze w krótkim czasie ujawnili zwłoki drugiej osoby.

Kobiety zamieszkiwały pod adresem domowym same, obecnie trwają czynności z udziałem śledczych z Katowic i psów tropiących, zaangażowano również strażaków z PSP w Kłobucku, wykorzystywany będzie też dron. Kłobuckich policjantów wspierają kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi oraz strażacy OSP.

źródło: klobucka.pl/Facebook

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *