,,Polski Ład” – pięć filarów prospołecznych dla Polaków


22 maja 2021 roku w sali konferencyjnej NSZZ ,,Solidarność” parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz wicewojewoda śląski przedstawili założenia najnowszego programu rządowego. – Siła ,,Polskiego Ładu”  tkwi w jego realizmie. Na najbliższe lata zaplanowaliśmy rozwiązania, które są wykonalne – podkreślił senator Ryszard Majer.

,,Polski Ład” zbudowany jest na pięciu filarach dotyczących: zdrowia, podatków, inwestycji, wsparcie przy zakupie mieszkań oraz zwiększenie emerytur.  Rząd proponuje między innymi: zwiększenie wydatków na służbę zdrowia do 7 PKB, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, na czym ma zyskać aż 18 milionów Polaków, zniesienie podatku dla emerytur do 2500 złotych oraz zakup mieszkania bez koniecznego wkładu własnego.

Ideę programu przedstawili dziennikarzom: senator Ryszard Majer, posłowie –  Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka oraz wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. – Siła ,,Polskiego Ładu” tkwi w jego realizmie. Na najbliższe lata zaplanowaliśmy zadnia, które są wykonalne. Dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości pokazują, że jesteśmy w stanie realizować, olbrzymie projekty inwestycyjne, jak przekop Mierzei Wiślanej, oraz duże projekty prospołeczne. Nie boimy się  inwestować w przyszłość i wydawać pieniędzy na najsłabszych, którzy są w potrzebie, bo budowa państwa silnego oznacza tak naprawdę budowę państwa solidarnego. To jest element podstawowy ,,Polskiego Ładu”. Opieramy się na rodzinie, polskich wartościach, polskiej tradycji. Budujemy państwo solidarne, silne państwo polskie w Europie  – podkreślił senator Ryszard Majer.

O filarze dotyczącym reformy służby zdrowia opowiedział senator Ryszard Majer, który na wstępie spotkania przekazał pozdrowienia od prezesa Zarządu Okręgowego, wiceministra rolnictwa, posła Szymona Giżyńskiego. Założenia dotyczące zmian emerytalnych oraz programu ,,Mój dom” omówiła poseł Lidia Burzyńska, natomiast plany związane z inwestycjami i zmianami podatkowymi zaprezentował poseł Mariusz Trepka, który stanowczo podkreślił, że ,,Polski Ład” to program obniżający podatki wnoszący poprawę bytu dla ponad 18 milionów Polaków.

W konferencji oprócz dziennikarzy wzięli też udział radni częstochowscy: Monika Pohorecka, Dorota Majer, Konrad Jarzyński, Piotr Wrona. Radnych interesowały kwestie wpływu ,,Polskiego Ładu” na funkcjonowanie samorządów. Z kolei wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego prosiła o przedstawienie rozwiązań dotyczących przedsiębiorców.

Podziel się:

1 komentarz

  • Sławomir Mołek pisze:

    POLSKI ŁAD, czyli ataki na innych uczciwych ludzi, innych samorządowców z innych opcji niż PIS, atakowanie powiatów, gdzie nie rządzi PIS, ataki Wojewody Śląskiego na urzędników rządowych, kiedy tylko koleś z PISu wymyśli jakikikolwiek zarzut czy słuszny czy nie, niszczenie uczciwych ludzi tylko dlatego, że pracują, nie w powiecie czy gminie gdzie nie rządzi PIS, W ten sposób daleko nie zajedziecie, bo j ludzie którzy sprzyjali PISowi, odwrócą się przy najbliższych wyborach, Jeżeli. Wojewoda myśli, że mamy średniowiecze hiszpańskie, a uczciwych ludzi można bezkarnie niszczyć to się grubo myli…..a internet to siła

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *