Zwycięstwo w Szczecinie na zakończenie sezonu!

Piłkarze pod wodzą Marka Papszuna zwycięstwem zakończyli rozgrywki 2020/2021 w PKO Bank Polski Ekstraklasie jak i najlepszy sezon w historii! Częstochowianie w ostatniej serii gier grając troszkę w zmienionym składzie pokonali na wyjeździe, Pogoń Szczecin, 3:1. Gole dla “Czerwono – niebieskich” w tym spotkaniu zdobyli: Zoran Arsenić (31′), Ivi Lopez (67′) oraz Jakub Arak w 77.minucie, który ustalił wynik spotkania. Dla “Portowców” honorowe trafienie było autorstwa Adam Frączczaka w 70.minucie.

Do przerwy kibice zgromadzeni na Stadionie im.Floriana Krygiera w Szczecinie byli świadkami jednego gola. I to dla podopiecznych Marka Papszuna.

Po dośrodkowaniu Dante Stipica piąstkował przed pole karne, następnie częstochowianie zgrali futbolówkę w “szesnastkę” Portowców, a Zoran Arsenić w 31.minucie, uderzeniem głową – przy udziale Jakuba Bartkowskiego pokonał golkipera gospodarzy i tym samym Raków wyszedł w tym meczu na prowadzenie!

W drugiej odsłonie padły jeszcze trzy gole. Dwa dla podopiecznych Marka Papszuna i jeden dla gospodarzy. Najpierw w 67.minucie idealne podanie Frana Tudora skutecznie wykorzystał Ivi Lopez. Gospodarze jednak mimo straty dwóch bramek nie poprzestali na zdobyciu kontaktowego trafienia.

Ta sztuka udała im się w 70.minucie, kiedy to Adam Frączczak z bliskiej odległości pokonał Dominika Holca strzałem głową.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania piłkarze Rakowa Częstochowa postawili kropkę nad “i”. Znów w  roli asystenta wystąpił Fran Tudor. Chorwat idealnie podał wzdłuż linii bramkowej a akcję zamknął strzałem z bliskiej odległości, Jakub Arak! Zarówno dla Zorana Arsenicia i Jakuba Araka były to premierowe trafienia w w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Dla piłkarzy Rakowa Częstochowa spotkanie z Pogonią Szczecin było szesnastym z rzędu spotkaniem bez porażki (biorąc pod uwagę rozgrywki Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski jak i PKO Bank Polski Ekstraklasę)!

Teraz przed wszystkimi drużynami występujących w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy przerwa letnia. Podopieczni Marka Papszuna do pierwszych zajęć treningowych powrócą dopiero w poniedziałek, 14.czerwca br. “Czerwono – niebiescy” w przyszłym sezonie zadebiutują w rozgrywkach UEFA Conference League od 2.rundy eliminacji. Losowanie par tej fazy rozgrywek zaplanowano na wtorek, 15.czerwca br.
Natomiast Raków Częstochowa swoje spotkania w UEFA Conference League rozegra w dnach 22 i 29.lipca br.
1:3: Arak 77′
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).  Żółte kartki: Jach 4′ (faul), Szelągowski 23′ (faul).
MKS Pogoń Szczecin: 1.Dante Stipica – 41.Paweł Stolarski, 13.Kostas Triantafyllopulos, 33.Mariusz Malec, 2.Jakub Bartkowski (74′ 14.Kamil Drygas), 7.Rafał Kurzawa, 28.Tomas Martins Podstawski (57′ 20.Alexander Gorgon), 64.Kacper Kozłowski (46′ 61.Kacper Smoliński), 27.Sebastian Kowalczyk (kpt) (57′ 10.Luka Zahović), 18.Michał Kucharczyk, 19.Adrian Benedyczak (66′ 9.Adam Frączczak).
Rezerwowi: 26.Jakub Bursztyn – 15.Hubert Matynia, 17.Mariusz Fornalczyk, 55.Igor Łasicki.
Trener: Kosta Runjaic
RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 24.Zoran Arsenić, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 33.Jarosław Jach, 71.Wiktor Długosz (46′ 7.Fran Tudor), 8.Ben Lederman, 22.Iwo Kaczmarski (46′ 20.Marko Poletanović), 14.Daniel Szelągowski (64′ 11.Ivi Lopez), 43.David Tijanić (83′ 13.Piotr Malinowski), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (72′ 18.Jakub Arak).
Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 47.Mateusz Wdowiak, 89.Daniel Mikołajewski.
Trener: Marek Papszun