Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli po raz trzeci wandali w ciągu trzech dni. Tym razem dewastowali przejście podziemne na Północy


Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli kobietę i mężczyznę, którzy dewastowali przejście podziemne w dzielnicy Północ.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 maja około godz. 3:15 w nocy. Kobieta z mężczyzną przy pomocy puszki ze sprejem wykonywali napisy i rysunki na ścianach. Zaobserwowali to operatorzy miejskiego monitoringu, którzy powiadomili patrol Straży Miejskiej. Częstochowscy strażnicy miejscy nie mieli problemów z ujęciem sprawców. Przy osobach ujawniono dwa pojemniki ze sprejem. Strażnicy miejscy przewieźli sprawców na V Komisariat Policji i przekazali sprawę do dalszej realizacji.
To już trzeci przypadek w ciągu trzech dni, gdzie strażnicy miejscy ujęli wandali. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę strażnicy miejscy ujęli 2 sprawców, którzy zdewastowali transformator przy ul. Gajcego, a we wtorek strażnicy miejscy ujęli 5 sprawców, którzy wykonywali napisy markerem oraz sprajem na osłonie przystankowej w rejonie ul. Fieldorfa-Nila i Gombrowicza oraz na barierkach schodów prowadzących z Promenady im. Cz. Niemena. Przy ujęciu tych sprawców również pomógł miejski monitoring i pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego.

 

fot. UMCz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *