Laureaci konkursów przedmiotowych odebrali certyfikaty


15 maja 2023 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyło się spotkanie Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer z laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023 z subregionu częstochowskiego. – Region częstochowski w tym roku uzyskał najlepszy wynik, miał najwięcej laureatów. Gratuluję uczniom, ale także dyrektorem szkół, nauczycielom prowadzącym oraz rodzicom, którzy wspierali młodzież w przygotowaniach do udziału w konkursach – powiedziała kurator Urszula Bauer.

W gronie wyróżnionych znaleźli się między innymi cztero i trzykrotni laureaci konkursów, którzy podjęli wyzwanie i poświęcili swój czas i energię na zgłębianie wiedzy często z różnych dyscyplin naukowych. Wszystkich nagrodzonych uczniów – podkreśliła kurator Urszula Bauer – łączy ciekawość świata, zapał w poszukiwaniu odpowiedzi, poczucie obowiązkowości i świadomość, że rozwój jest wyłącznie dziełem indywidualnym i wynikiem własnego wysiłku. – Pracowitość i żelazna konsekwencja w dążeniu do celu to cechy ludzi osiągających sukcesy – stwierdziła Pani Kurator.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie Alicja Janowska, jej zastępca Anita Imiołek  oraz zastępca komendanta CS PSP bryg. Tomasz Bąk.

Podziel się:

5 komentarzy

  • Robert pisze:

    “W dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”, 2 list św. Pawła do Tymoteusza. Gratulacje dla wszystkich laureatów, nauczycieli i tych, którzy was przygotowali. Wiele pracy, dużo wyrzeczeń i na koniec wielka nagroda.Powodzenia w dalszym życiu szkolnym i tego by zaświadczenia (dobrze wypisane) pomogły wam w życiu.

    Odpowiedz
  • Robert pisze:

    “W dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” 2 list św. Pawła do Tymoteusza. Gratulacje dla zwycięzców, nauczycieli i tych, którzy wam pomagali. Życzę wam by zaświadczenia (dobrze wypełnione) służyły wam pomocą w wyborze przez was szkół.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *