Częstochowskie kluby sportowe otrzymały dotacje


W ramach konkursów ofert na realizację w 2022 r. zadań z zakresu kultury fizycznej Urząd Miasta Częstochowy rozdzielił blisko 4 mln zł dotacji w szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 1 mln zł na organizację i udział w zawodach. W obu konkursach wsparcie przyznano na ponad 70 zadań.

 

Dotacje na realizację szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży przyznano w sumie 52 podmiotom, w tym 14 – uczniowskim klubom sportowym. Część z nich, korzystająca z obiektów miejskich, ma w ramach dotacji wydzielone środki na organizację zajęć treningowych m.in. w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji W Częstochowie.

Najwyższe kwotowo dotacje otrzymają: Włókniarz Częstochowa SA, Klub Sportowy SKRA Częstochowa SA, KU AZS Politechniki Częstochowskiej oraz CKS Budowlani.

Natomiast w ramach drugiego zadania „Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa” dotowanych będzie 18 podmiotów. Najwyższe środki otrzymają: KS SKRA Częstochowa SA, Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom “Siatkówka 2002” oraz KS Częstochowianka.

fot. Grzegorz Przygodziński
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *