Piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczynają przygotowania do drugiej części sezonu 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy


W najbliższy piątek, 7.stycznia br. piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej PKO Bank Polski Ekstraklasy sezonu 2021/2022. Podopieczni Marka Papszuna wracają do zajęć treningowych po przerwie urlopowej świąteczno – noworocznej.

pierwszych dniach treningów (8-9.01.2022) aktualni wicemistrzowie Polski i zdobywcy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski przejdą kompleksowe badania motoryczne. Natomiast w poniedziałek, 10 stycznia br. piłkarze Rakowa Częstochowa wylecą na zagraniczne zgrupowanie do tureckiej miejscowości Belek, które potrwa aż…18.dni i będzie najdłuższym tego typu zgrupowaniem spośród wszystkich zespołów występujących w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy, które odbędą zagraniczne przygotowania.

Nad Bosforem częstochowianie rozegrają cztery oficjalne mecze towarzyskie, z czego znanych jest już trzech rywali Rakowa. Będą to: FC Rapid Bukareszt (7.drużyna rumuńskiej Ekstraklasy), SK Sturm Graz (wicelider austriackiej Bundesligi) oraz FC Zaria Ługańsk (4.drużyna ukraińskiej Premier Lihi).  Czwarty, sparingowy rywal nie jest na razie znany i trwają Jego poszukiwania.

Terminarz spotkań towarzyskich Rakowa Częstochowa podczas zgrupowania w tureckim Belek:

14.01.20212 (piątek) : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – FC Rapid Bukareszt

19.01.2022 (środa) : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – ?

23.01.2022 (niedziela) : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SK Sturm Graz

27.01.2022 (czwartek):  RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – FC Zaria Ługańsk

Przypomnijmy, że pierwsze ligowe spotkanie w 2022 roku, częstochowianie rozegrają w niedzielę, 6.lutego br. O godzinie 15:00 przed własną publicznością zmierzą się z TS Wisłą Kraków.

Aktualne kadry rywali Rakowa Częstochowa podczas zgrupowania w tureckim Belek:

FC Rapid Bukareszt:

Bramkarze: Horatiu Moldovan (Rumunia), Virgil Draghia (Rumunia), Valentin Margarit (Rumunia).

Obrońcy: Robert Stanici (Rumunia), Cristian Sapunaru (kapitan drużyny, Rumunia), Alexandru Dandea (Rumunia), Dragos Grigore (Rumunia), Anestis Nastos (Grecja/Rumunia), Cristian Ignat (Rumunia/Mołdawia), Iraneuton Sousa Morais Júnior „Júnior Morais” (Brazylia/ Rumunia), Petre Goge (Rumunia), Luca Florica (Rumunia), Enrichi Finica (Mołdawia/Rumunia), Alin Demici (Rumunia), Claudiu Belu (Rumunia), Mircea Leasa (Rumunia).

Pomocnicy: Alexandru Albu (Rumunia), Ljuban Crepulja (Chorwacja), Stefan Panoiu (Rumunia), Raul Costin (Rumunia), Catalin Hlistei (Rumunia), Rares Ilie (Rumunia), Romario Moise (Rumunia), Saifeddine Alami (Maroko/Hiszpania), Bogdan Barbu (Rumunia).

Napastnicy: Alexandru Despa (Rumunia), Albert Stahl (Rumunia), Nicolae Carnat (Rumunia), Antonio Sefer (Rumunia), Alexandru Ionita (Rumunia), Adrian Balan (Rumunia), Younes Bnou Marzouk (Maroko/Francja), Ciprian Popescu (Rumunia).

Trener: Mihai Iosif (Rumunia).

SK Sturm Graz:

Bramkarze: Jorg Siebenhandl (Austria), Tobias Schutzenauer (Austria), Luka Maric (Austria/Chorwacja).

Obrońcy: David Affengruber (Austria), Gregory Wuthrich (Szwajcaria/Ghana), Niklas Geyrhrofer (Austria), Alexandar Borkovic (Austria), Paul Komposch (Austria), Simon Nelson (Austria), Amadou Dante (Mali), Vincent Trummer (Austria), Jusuf Gazibegovic (Bośnia i Hercegowina), Sandro Ingolitsch (Austria), Lukas Jager (Austria).

Pomocnicy: Jon Gorenc Stankovic (Słowenia), Ivan Ljubicic (Austria), Stefan Hierlander (Austria/kapitan drużyny), Philipp Huspek (Austria), Sandro Schendl (Austria), Andreas Kuen (Austria), Alexander Prass (Austria), Moritz Wels (Austria), Samuel Stuckler (Austria), Otar Kiteishvili (Gruzja), Anderson Niangbo (Wybrzeże Kości Słoniowej), Christoph Lang (Austria), Francisco Mwepu (Zambia).

Napastnicy: Luca Kronberger (Austria), Manprit Sarkaria (Austria), Kelvin Yeboah (Włochy/Ghana), Jakob Jantscher (Austria), Martin Krienzer (Austria).

Trener: Christian Ilzer (Austria).

FC Zaria Ługańsk :

Bramkarze: Mykyta Shevchenko (Ukraina/ kapitan drużyny), Dmytro Matsapura (Ukraina), Anton Zhylkin (Ukraina).

Obrońcy: Maksym Imerekov (Ukraina), Igor Snurnitsyn (Ukraina), Vitaliy Vernydub (Ukraina), Agron Rufati (Macedonia Północna/Chorwacja), Leovigildo Júnior Reis Rodrigues „Juninho” (Brazylia), Vladyslav Yemets (Ukraina), Denys Favorov (Ukraina).

Pomocnicy: Lovro Cvek (Chorwacja), Akhmed Alibekov (Ukraina), Yegor Nazaryna (Ukraina), Maksym Kazakov (Ukraina), Vladyslav Kochergin (Ukraina), Dmytro Hennadijowycz Chomczenowski (Ukraina), Vladyslav Kabev (Ukraina), Sergiy Buletsa (Ukraina).

Napastnicy: Maksym Lunyov (Ukraina), Cristian Daniel Dal Bello Fagundes „Cristian” (Brazylia), Shahab Zahedi (Iran), Artem Gromov (Ukraina), Oleksandr Gladkyi (Ukraina), Raymond Owusu (Ghana), Danyil Alefirenko (Ukraina).

Trener: Viktor Skrypnyk.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: RKS Raków Częstochowa 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.