WRĘCZYCA WIELKA. Matka i córka zginęły. Syn przeżył. Jest w ciężkim stanie


W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku w piątkowe popołudnie, 28 października, około godziny 17.45, zawyła syrena. Komunikat był przejmujący: „Wypadek samochodowy niedaleko Wręczycy Wielkiej. Auto całkowicie zniszczone.” Strażacy w błyskawicznym tempie ruszyli na pomoc.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 28 października około godziny osiemnastej na terenie gminy Wręczyca Wielka, pomiędzy miejscowościami Wręczyca Wielka a Borowe. Zginęły w nim 39-letnia kobieta i jej 14-letnia córka z Bieżenia. 21-letni syn, który prowadził auto, przeżył. Z samochodu został wrak.

Rodzina powracała z zakupów. Auto (nissan) nagle zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. Matka i córka zginęły na miejscu, mężczyznę w bardzo ciężkim stanie odwieziono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, przy ulicy Bialskiej na Parkitce. Przebywa na sali wybudzeniowej.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do służb ratunkowych około 17:45. Pierwsi pomocy udzielili druhowie OSP w Czarnej Wsi, którzy wracali z Kłobucka z rozdania promes młodzieżowym drużynom. Na miejsce błyskawicznie dotarli też strażacy OSP Bieżeń oraz ze specjalistycznym sprzętem druhowie z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

 

 

 

Zdjęcie klobucka.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *