Śladem naszych interwencji / Zapchany rów to efekt działań mieszkańców


Taką odpowiedź otrzymaliśmy od rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie w sprawie zapchanego rowu melioracyjnego przy ul. Kadetów w Częstochowie, gdzie doszło do zalania drogi i posesji. Jednak, jak informuje Maciej Hasik, w pierwszej połowie tego roku MZD przeprowadzi rewitalizację rowu, aby poprawić bezpieczeństwo wodne na ulicy.

Odpowiedź rzecznika MZD w Częstochowie Macieja Hasika.

,,Stan rowu, brak jego drożności nie wynika z zaniedbań służb drogowych w tym temacie, a z działań osób trzecich (jedni mieszkańcy przez lata zasypywali, inni modyfikowali  go chcąc np. zagospodarować na miejsce postojowe, a kolejni chcieli by został odtworzony lub sami go oczyszczali). Rów nie wymaga więc poszerzenia, a odtworzenia go do stanu pierwotnego w głębokości, w jakiej powinna tego typu instalacja funkcjonować. Takie działania MZD przeprowadzi przy ul. Kadetów w pierwszej połowie tego roku. Ponadto problem zalewania kilku z posesji wodą opadową czy roztopową wynika nie tylko z aktualnej niedrożności wspomnianego rowu, ale także z faktu zaniżenia poziomu kilku działek względem drogi, co sprawia problem z grawitacyjnie spływającą wodą. Mamy nadzieję, że po rewitalizacji rowu sytuacja jednak kompleksowo się poprawi.”

 

Podziel się:

1 komentarz

  • Mam nadzieję, że rewitalizacji poddane zostaną wszystkie rowy melioracyjne w dzielnicy Stradom Zacisze , ponieważ wszystkie wymagają zadbania o nie przez Zarząd Dróg.
    Pełnią one ważną rolę zastępczą kanalizacji deszczowej , co przy niskim poziomie wód gruntowych w tej dzielnicy jest bardzo ważne. Niestety , pomimo interwencji mieszkańców w Zarządzie Dróg, stan tych rowów pozostawia wiele do życzenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *