Raków Częstochowa ma nowego sternika! To Piotr Obidziński!


Piotr Obidziński zostanie z początkiem marca nowym prezesem zarządu Rakowa Częstochowa. Zastąpi na tym stanowisku Adama Krawczaka.

Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć. To szansa, ale jednocześnie potencjalne zagrożenia, których jesteśmy świadomi. Na pewno zdajemy sobie sprawę z naszych słabości. Przed nami bardzo wymagający okres, dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, stąd dołączenie na stałe Piotra Obidzińskiego do zarządu. Wierzę, że jego bogate doświadczenie pomoże nam w realizacji kolejnych wyzwańpodkreślił właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

41-letni Piotr Obidziński ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i sportowymi, w tym piłkarskimi, gdzie m.in. był prokurentem, a następnie pełnił obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków. Jest absolwentem kanadyjskiego University of Quebec, Uniwersytetu Warszawskiego oraz norweskiego Høgskolen i Østfold, a także wielu kursów specjalistycznych w obszarze strategii i finansów w USA i Wielkiej Brytanii. Od ponad 17 lat przeplata karierę w międzynarodowym konsultingu (Accenture) z aktywnością w sporcie profesjonalnym.

Od 1 marca 2023 roku zarząd klubu będzie dwuosobowy. Wiceprezesem zarządu pozostaje Dawid Krzętowski.

Źródło: Biuro prasowe Rakowa Częstochowa

Foto: Jakub Ziemianin – Raków Częstochowa 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *