Raków zdobywcą Superpucharu Polski!

W rozegranym w Warszawie meczu o Superpuchar Polski, zdobywca Pucharu Polski – Raków – wygrał po rzutach karnych 4:3 z mistrzem Polski Legią Warszawa. W podstawowym czasie gry był remis 1:1. Raków zdobył to trofeum po raz pierwszy w historii!

Faworytem sobotniego spotkania, które zostało rozegrane na Stadionie Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego – byli gospodarze. Jednak to podopieczni Marka Papszuna pierwsi objęli prowadzenie w tym meczu.

Piłkarze Rakowa egzekwowali rzut rożny. Najprzytomniej w polu karnym Legii zachował się Fran Tudor, który po strzale głową pokonał Cezarego Misztę! Po zdobyciu gola piłkarze Rakowa ruszyli jeszcze pewniej na bramkę gospodarzy aby podwyższyć prowadzenie. Jednak próby Davida Tijanicia okazały się nieskuteczne.

Podopieczni Czesława Michniewicza pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie dopiero w 38.minucie, kiedy to po główce Reprezentanta Czech, Tomasa Pekharta skutecznie interweniował Vladan Kovacević.

Po zmianie stron piłkarze Legii ruszyli do odrabiania strat. W 50.minucie po strzale Rafaela Lopesa piłka trafiła w poprzeczkę bramki Rakowa.

W 75.minucie drugą bramkę zdobyli piłkarze Rakowa. Gola dla Rakowa strzelił Ivi Lopez, jednak po długiej weryfikacji VAR, arbiter głównyPan Damian Sylwestrzak z Wrocławia, anulował gola strzelonego przez Hiszpana. Do regulaminowego czasu gry sędzia główny doliczył aż…dziesięć minut! Piłkarze Legii dopięli swego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Wtedy też do bramki Rakowa trafił Reprezentant AzerbejdżanuMahir Emreli.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1 i o tym, która z drużyn miała triumfować meczu o Superpuchar Polski zadecydował konkurs rzutów karnych. W nim zdecydowanie lepiej egzekwowali Je piłkarze Rakowa, a decydującą “jedenastkę” wykorzystał Milan Rundić.

Tym samym Raków  pokonał Legię Warszawa 4:3 po rzutach karnych i po raz pierwszy w prawie 100-letniej historii zdobył Piłkarski Superpuchar Polski! Do Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski do klubowej gabloty trafiło kolejne trofeum!

Teraz przed piłkarzami Rakowa bardzo intensywny czas. Najpierw w niedzielę, 18.lipca br.  o godzinie 11:30 podopieczni Marka Papszuna zmierzą się w spotkaniu towarzyskim z beniaminkiem Fortuna 1.Ligi – Skrą Częstochowa. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Lekkoatletycznym im.Ireny Szewińskiej przy ulicy Sportowej 60. To spotkanie będzie zamknięte dla mediów i publiczności.

Następnie w najbliższy czwartek, 22.lipca br. piłkarze Rakowa zmierzą się z wicemistrzem Litwy i finalistą krajowego Pucharu w 2020 roku – FK Suduvą Marijampole w 2.rundzie eliminacji UEFA Europa Conference League. Dla Rakowa mecz z Litwinami będzie debiutem w europejskich pucharach!

To spotkanie pokaże „na żywo” ogólnodostępna stacja TVP Sport. Transmisję będzie można również oglądać na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 22.lipca br. o godzinie 19:00 na Hikvision Arena w Marijampolu. Początek meczu o godzinie 19:00, natomiast początek przedmeczowego studia na antenie TVP Sport od godziny 18:05.

17.07.2021, g.20:00: Warszawa (Stadion Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego) :

KP Legia Warszawa – RKS Raków 1:1, (0:1). K. (3:4)

0:1: Tudor 10′

1:1: Emreli 90+3′

Rzuty karne:  1:0 Tomáš Pekhart, 1:1 Tomáš Petrášek, (1:1 Bartosz Kapustka – obroniony), 1:2 Ivi López, (1:2 Mahir Emreli – słupek), (1:2 Zoran Arsenić – obroniony), 2:2 Josip Juranović, 2-3 Jakub Arak, 3:3 Filip Mladenović, 3:4 Milan Rundić

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Slisz 28′ (faul), Rose 45′ (faul), Hołownia 72′ (faul), Miszta 78′ (niesportowe zachowanie) – Niewulis 59′ (faul), Cebula 68′ (faul).

KP Legia Warszawa: 31.Cezary Miszta – 29.Lindsay Rose (58′ 22.Kacper Skibicki), 4.Mateusz Wieteska (kpt), 3.Mateusz Hołownia, 2.Josip Juranović, 99.Bartosz Slisz (58′ 67.Bartosz Kapustka), 8.Andre Renato Soares Martins “Andre Martins” , 20.Ernest Muci (58′ 82.Lucas de Lima Linhares “Luquinhas”), 21.Rafael Guimaraes Lopes “Rafael Lopes” (58′ 11.Mehir Emreli), 25.Filip Mladenović, 9.Tomas Pekhart.

Rezerwowi: 1.Artur Boruc – 6.Mattias Erik Johansson, 23.Joel Abu Hanna.

Trener: Czesław Michniewicz.

RKS Raków: 1.Vladan Kovacević – 24.Zoran Arsenić, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor (65′ 17.Mateusz Wdowiak), 66.Ioannis Giannis Papanikolau, 8.Ben Lederman (86′ 20.Marko Poletanović), 43.David Tijanić (69′ 11.Ivan Lopez Alvarez), 77.Marcin Cebula (2.Tomas Petrasek), 23.Patryk Kun, 9.Sebastian Musiolik (83′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 31.Żarko Udovicić.

Trener: Marek Papszun