MZD zleca koszenie


Jak informuje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, Maciej Hasik, MZD: ,,z uwagi na bujną wegetację szeroko pojętej zieleni w przestrzeni miejskiej, jak i kapryśną aurę generującą dodatkowe zanieczyszczenia tego lata, zlecił wykonanie wspomagających prac w pasach drogowych w obrębie centrum miasta, które mają na celu poprawę estetyki i zwiększenie komfortu przemieszczania się po naszym mieście.”   

– Poza gospodarowaniem placami, terenami zielonymi oraz bieżącym utrzymaniem zieleni w przestrzeni miejskiej pozostającymi w kompetencjach Centrum Usług Komunalnych, szereg miejsc wymaga w tym sezonie letnim dodatkowego zaangażowania wychodzącego poza standardowy zakres utrzymania w pasie drogowym. W tym celu zostały zlecone przez MZD do wykonania prace utrzymaniowe pasa drogowego w miejscach, gdzie oprócz podejmowanych dotąd działań było to konieczne – stwierdza rzecznik Hasik. I wylicza, co będzie zrobione. – Zlecone roboty obejmują: usuwanie chwastów, darniowanie traw, koszenie przerostów w postaci wysokiej trawy, samosiejek, zamiecenie żwiru, piasku i kamieni znajdujących się w miejscach, gdzie nie dojeżdża zamiatarka – w rogach przy krawężnikach od strony ulicy, wokół urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, znaków drogowych, elementów małej architektury nie będącej w stałym utrzymaniu, wysepek na ulicach i na rondach oraz w miejscach parkingowych nie będących w stałym utrzymaniu. Wszystko to –  w obrębie szeroko rozumianego centrum miasta, na śródmiejskich obrzeżach oraz przy węzłach przesiadkowych: Stradom, Raków i Centrum – Piłsudskiego. Całość trwających prac dodatkowych zakończy się najpóźniej w połowie sierpnia – wyjaśnia Maciej Hasik.

A tak od siebie dodamy, jeszcze kilka dni wstecz na nasze zapytanie: kiedy MZD rozpocznie koszenie zarośniętych ulic i skrzyżowań – dość kategorycznie odpowiedział, że MZD takimi rzeczami się nie zajmuje, bo leży to w kompetencjach Centrum Usług Komunalnych. I wyszło jednak na to, że w tak newralgicznych sprawach, jak bezpieczeństwo na drogach trzeba współpracować.

 

fot. FB Piotr Wrona

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *