W GOK-u w Mstowie odbył się koncert ku czci Marka Grechuty “Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza”


W niedzielę 20 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie odbył się koncert “Grechuta jak dawniej. Piosenki Mistrza”, poświęcony twórczości Marka Grechuty.

Zespół muzyczny w składzie: Krzysztof Drynda – wokal, Wojtek Królikowski – stage piano, Sylvia Ostalska – wiolonczela, Tomasz Szejka – gitary, Sławomir Żydek – gitara basowa, Łukasz Pasoń – perkusja, zaprezentował znane przeboje piosenkarza. Muzycy przypomnieli takie utwory jak: “Niepewność”, “Nie wiem o trawie”, “Gaj”, “Będziesz moja panią”, “Wędrówka”, “Świecie nasz”, “Dzikie wino”, “Ocalić od zapomnienia”, “Obłok”, “Godzina miłowania” oraz znane i cenione “Dni których nie znamy” i “Nie dokazuj”.

6-osobowy zespół nadzorował akustyk Paweł Jaworski. Publiczność aktywnie uczestniczyła w koncercie, śpiewając głównie refreny. Wokalista zachęcał wszystkich miłym słowem i dowcipem do wspólnej zabawy. Niedzielny wieczór zakończyły owacje na stojąco oraz utwór “Korowód” na bis.

Marek Grechuta (ur. 10 grudnia 1945 w Zamościu, zm. 9 października 2006 w Krakowie) – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt. Uznawany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Wykorzystywał często elementy rocka, jazz-rocka i rocka progresywnego, szczególnie w początkowym okresie twórczości.

Pierwsze dwie płyty nagrał z zespołem Anawa, w tym krążek pt. “Marek Grechuta & Anawa” (1970), z którego pochodzą przeboje “Będziesz moją panią” i “Nie dokazuj”. W 1971 założył Grupę WIEM. W latach 1976–1986 związany był z Piwnicą pod Baranami. W 2001 otrzymał Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego “Złoty Fryderyk” za całokształt twórczości artystycznej.

źródło: Urząd Gminy Mstów

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *