Dobry rok Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa


Rok 2021 Klub Uczelniany AZS UJD Częstochowa może zaliczyć do udanych, choć trudnych ze względu na trwającą pandemię Covid-19. W ciągu dwunastu miesięcy tenisistki i tenisiści stołowi AZS UJD zdobywali medale w turniejach indywidualnych i drużynowych.

 

 

W sezonie 2020/2021 pierwszy zespół klubu zakończył zdobyciem brązowego medalu w ekstraklasie kobiet. Podopieczne Joanny Narkiewicz występowały w składzie Tetiana Bilenko, Roksana Załomska, Sandra Wabik i Julia Szemiel.  Drugi żeński zespół w 2. lidze opolsko-śląskiej uplasowała się na dziesiątej pozycji.  Występująca w 4. lidze męska drużyna została sklasyfikowana na 4. miejscu w Śląsku.

Indywidualnie sukcesy w pierwszej połowie 2021 odnosiły się dwie zawodniczki AZS UJD Częstochowa. Tetiana Bilenko z Ukrainy wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w grze podwójnej. Roksana Załomska zdobyła srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej z Aleksandrą Michalak (Polmlek Lidzbark Warm.)

Studentki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (w składzie Julia Szemiel, Aleksandra Górska i Alicja Górska) wywalczyły srebrny medal w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych w finałach Akademickich Mistrzostw Polski (Rzeszów).

W drugiej części roku pingpongiści AZS UJD Częstochowa zdobyli 15 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących (8 złotych, 5 srebrne, i 2 brązowe). Wśród seniorów Adrian Szeliga wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej, w grze mieszanej. Drugi z naszych zawodników Paweł Pięta zdobył 3 srebrne medale (w grze pojedynczej,  w grze podwójnym oraz w grze mieszanej. Wychowanek naszego klubu 15-letni Karol Jabłoński wywalczył srebro w grze podwójnej oraz brąz w grze mieszanej. Wśród seniorek Gabriela Dyszkiewicz została mistrzynią Polski w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.  Druga z reprezentantek Julia Szemiel zdobyła trzy medale (w tym złoto w grze podwójnej, srebro w grze pojedynczej oraz brąz w grze mieszanej). Trzecia z naszych Iwona Żyła wywalczyła trzy medale. Była druga w grze podwójnej i mieszanej, a trzecia w grze pojedynczej.  Trzy złote medale w kategorii juniorów zdobył Karol Jabłoński. Wywalczył w grze pojedynczej i podwójnej do lat 16, a w grze mieszanej do lat 19.

Indywidualnie prezentowali się najlepiej Karol Jabłoński i Liliana Nowak. Ten jeden triumfował w Ogólnopolskim Spartakiadzie Młodzieży Niesłyszących.  Drugi zajęła drugie miejsce w 1. Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku studenci wywalczyli dwa złote medale podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym. Wśród kobiet triumfowała Julia Szemiel, a mężczyzn Adrian Szemiel w klasie C (osoby niesłyszące).

W 2021 roku współpracujący z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego Klub Uczelniany AZS UJD Częstochowa był organizatorem w dwóch częstochowskich szkołach podstawowych eventów „Spotkaj się z Mistrzem w swojej Szkole”. W pokazowych zajęciach tenisa stołowego udział wzięli brązowa medalista Mistrzostw Europy Niesłyszących Julia Szemiel i Adrian Szeliga.

Klub Uczelniany AZS UJD zorganizowali w sali Akademickiego Centrum Sportu w Częstochowie Memoriał im. Patryka Lebka i Jerzego Łęgowika oraz turniej mikołajowy.

Za www.azs-ujd.czest.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *