Wystawa malarstwa częstochowskiej artystki Grażyny Węgielskiej


12 stycznia 2024 roku w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater” miał miejsce wernisaż wystawy prac malarskich Grażyny Węgielskiej członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. 

 

Pani Grażyna z zawodu jest ekonomistką, pracowała w telekomunikacji. Członkiem Stowarzyszenia jest 2013 roku. Malarstwem artystycznym, jak wyznała nam w rozmowie sprzed lat , zajęła się z chwilą przejścia na emeryturę. Do artystycznej działalności nakłoniła ją koleżanka, a później wspierał mąż. Kontakt z artystami Stowarzyszenia dał jej możliwość szerszego spojrzenia na swoją twórczość, dodał też odwagi w pokonywaniu kolejnych wyzwań malarskich. Początkowo w jej pracach dominował motyw martwej natury, stopniowo zakres odkrywanych tematów poszerzał się o malarstwo plenerowe, pejzaże, krajobrazy jurajskie, marynistyczne, urbanistyczne, wreszcie portrety.
Grażyna Węgielska pracuje różnymi technikami; maluje temperą, olejem, akrylem. Malarstwo jest dla niej wytchnieniem, sposobem opowiadania o sobie. Prace malarki przenika radość tworzenia, dominują w nich szczerość przekazu, ciepło, promienna kolorystyka i nuta melancholii. Swoje obrazy Pani Grażyna prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidulanych.  Na ekspozycji w OKP można zobaczyć  obrazy o różnorodnej tematyce, powstałe na przestrzeni lat. To pejzaże, martwa natura, kwiaty, ruiny zamków jurajskich, częstochowskie uliczki i podwórka, portrety. 

Fot. Fan Page CSP

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *