Wdzięczni rolnikom i producentom żywności


POCZESNA.  20 września 2020 roku w gminie Poczesna odbyła się doroczna uroczystość dożynkowa. To największe w roku święto rolników, producentów żyzności jest ukoronowaniem całorocznej pracy rolników. W Gminie Poczesna tradycja ta z wyjątkową atencją i dbałością jest kultywowana od czternastu lat.

 

 

Dożynkowy korowód ulicami Poczesnej prowadzili: gospodarz Dożynek Krzysztof Ujma Wójt Gminy Poczesna i ks. proboszcz prałat Jarosław Sroka. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Greli. Mszę Świętą Dziękczynną celebrował ksiądz Proboszcz. Wójt Krzysztof Ujma osobiście podziękował rolnikom. – Dzisiaj w odmienionej sytuacji, z uwagi na pandemię, dzielmy się chlebem, aby na żadnym stole w Gminie Poczesna go nie zabrakło – powiedział Wójt.

Uroczystość wzbogaciły artystyczne wieńce dożynkowe, autorstwa pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło programu artystycznego, który tym razem opracowała Dorota Wiśniewska – instruktor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. A na koniec pięknym akcentem było poświęcenie gminnego autokaru przez ks. proboszcza prałata Jarosława Srokę. To drugi nowy autokar dla mieszkańców Gminy Poczesna.

 

 

 

zdjęcie – Iwona Skorupa

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *