PRZEGLĄD GMIN / Dzień Babci i Dziadka w Poczesnej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku


26 stycznia 2024 roku, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się uroczyste spotkanie słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Beata Kaszyca oraz wiceprezes Halina Synakiewicz. Wszystkim obecnym słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku będącym Babciami i Dziadkami serdeczne życzenia z okazji ich święta, złożyła Prezes, Wiceprezes oraz w imieniu Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy – Pani Skarbnik Magdalena Kadłubek.
Życzono dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, życzliwości i miłości, młodzieńczej energii i szacunku dzieci. W imieniu wnucząt podziękowano im za poświęcenie, troskę, opiekę i ich bezwarunkową miłość.
Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Zespół Wokalny działający w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, pod kierunkiem instruktora zajęć Pani Doroty Szumera. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie i dzieciom za wspaniały występ wokalny.
Dzień Babci i Dziadka to dzień piękny, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym dniu wszystkie wnuczęta dziękują Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce, za to, że po prostu są, że się do nich uśmiechają, że opowiadają bajki i różne ciekawe historie z ich życia.
Mądrość ludowa mówi, że Babcia i Dziadek są trochę rodzicem, trochę nauczycielem i najlepszym przyjacielem. Babcia i Dziadek to osoby niezwykłe i wyjątkowe w życiu dziecka, dzielą radości, smutki, wspierają w kłopotach i czasem udzielają rad w sytuacjach trudnych. Sprawiają, że dzieciństwo może być słodkie, szczęśliwe i kolorowe. Każdemu dziecku Babcia i Dziadek kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.
W tej wspaniałej atmosferze spędziliśmy razem piękne chwile. Był czas na słodki poczęstunek i miłe wspomnienia.
Halina Synakiewicz

fot. Halina Synakiewicz, Beata Kaszyca, Marta Woźniak

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *