Kolejne laury zawodniczek LUKS „Jedynka”

BADMINTON

14. listopada w Pszczynie odbył się XV Krajowy Turniej Juniorów w badmintonie o “Puchar Śląska”. W zawodach tych startowały i o punkty do ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Badmintona w Warszawie walczyły dziewczęta trenujące w Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym “Jedynka” Częstochowa, działającym w Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie.
W grach podwójnych (deblach) II miejsce zajęły Sylwia Cipior i Dagmara Romańska, a III miejsce Martyna Romańska i Katarzyna Mysłek. Sylwia i Dagmara pokonały swoje koleżanki klubowe Martynę i Katarzynę po zaciętym meczu 2:0 (w setach 26:24, 24:22). Wszystkie otrzymały puchary i dyplomy.
Trochę mniej szczęścia dziewczyny miały w grach pojedynczych, gdzie zajęły następujące miejsca:
VII m-ce (ex aequo) Sylwia Cipior i Martyna Romańska
IX m-ce Dagmara Romańska.

– Zawody uważam za udane i pożyteczne. Dziewczyny mogły zobaczyć ile im jeszcze brakuje do wysokiej formy oraz zdobyły cenne punkty do listy klasyfikacyjnej PZBad – powiedział Paweł Wiśniewski trener i prezes LUKS Jedynka.
PAWEŁ MIELCZAREK + foto: Reprezentacja LUKS „Jedynka” z trenerem i prezesem Pawłem Wiśniewskim.