18 CZERWCA FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA KOŃCZY SEZON 2020/2021


O godz. 19.00 w sali koncertowej zabrzmi muzyka włoskiego kompozytora Luigiego Cherubiniego. Zanim to jednak nastąpi, jeszcze dwa koncerty: już w najbliższy czwartek – wieczór z chórem Collegium Cantorum, a dzień później – koncert dyplomantek i dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych.

10 czerwca o godz. 19.00 w gmachu przy ul. Wilsona  ,,Czwartkowy wieczór z chórem” – czyli koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który pod dyrekcją Janusza Siadlaka i z Januszem Frączkiem przy fortepianie wykona piosenki Skaldów, Maryli Rodowicz, Marka Grechuty, a także Abby, Stinga, Stevie Wondera i Adele.

Bilety – w cenie 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 25 zł (UTW) –  do nabycia w kasie i na stronie internetowej Filharmonii.

W piątek, 11 czerwca, o godz. 18.00 w sali koncertowej ,,Koncert dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie”. Z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka zagrają w roli solistów najlepsi uczniowie i uczennice kończący szkołę muzyczną II stopnia: Miłosz Caban – akordeon z klasy Ewy Grabowskiej-Lis  (Bronisław Kazimierz Przybylski – Concerto classico na akordeon i orkiestrę), Wiktor Ociepa – fortepian z klasy Andrzeja Klosia (Wiktor Ociepa – I Koncert fortepianowy),  Maciej Siwek – perkusja z klasy Marcina Serwacińskiego (Emmanuel Sejourne – Koncert na marimbę cz. I),  Maja Smolarek – skrzypce z klasy Elżbiety Urbańskiej (Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 cz. I) oraz Wiktor Wojsyk – puzon z klasy Łukasza Gwoździa (Lars-Erik Larsson – Concertino na puzon i ork. smyczk. op.45 nr7 cz.II i III). Koncert poprowadzą Milena Rogula i Miłosz Kozak.

Bilety – 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) – do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii.

Wreszcie 18 czerwca, o godz. 19.00 –  ,,Koncert na Zakończenie Sezonu Artystycznego 2020/2021”. Oba zespoły artystyczne Filharmonii – Orkiestra Symfoniczna oraz Chór Collegium Cantorum, za którego przygotowanie odpowiada Janusz Siadlak – pod dyrekcją Adama Klocka wykonają ,, Uwerturę do opery Anacréon” oraz ,, Requiem c-moll” Luigiego Cherubiniego, włoskiego kompozytora cenionego przez Haydna i  Beethovena.

Cena biletów to 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (UTW), do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii.

https://www.filharmonia.com.pl/

fot. Agnieszka Małasiewicz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *