W bibliotece o częstochowskiej tożsamości


Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021 Biblioteka Publiczna w Częstochowie realizuje projekt ,,EtnoBiblioteka”.

,,EtnoBiblioteka” to cykl wydarzeń mających zachęcić nas do czynnego zgłębiania tożsamości naszej częstochowskiej wspólnoty lokalnej – zarówno jej dziejów, jak i współczesności.

Cykl ma trwać do sierpnia, a składające się na niego wydarzenia będą się odbywać w różnych filiach Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Wszystko ma posłużyć popularyzacji naszej lokalności – zachęcić do czynnego poznawania źródeł częstochowskiej tożsamości, jak i jej współczesnych kontekstów.

Przedsięwzięcie skoncentruje się na praktycznych, międzypokoleniowych zajęciach warsztatowych – poprowadzą je lokalni twórcy rękodzieła i rzemiosła – a także spotkaniach m.in. z legendami ziemi częstochowskiej czy historią żydowską.

Już dziś aktualnych informacji na temat ,,EtnoBiblioteki” można szukać na fanpejdżu Biblioteki Publicznej w Częstochowie pod linkiem https://www.facebook.com/bibliotekaczestochowa bądź na stronie internetowej http://www.biblioteka.czest.pl

Partnerem projektu jest Teatr im. Adama Mickiewicza, a całość została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Poniżej i obok – plakat ,,EtnoBiblioteki”, przygotowany przez Annę Grzyb, autorkę identyfikacji wizualnej projektu

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *