LOcalEvents


LOcalEvents to projekt społeczny uczniów z IX LO w Częstochowie, realizowany w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Uczestnicy olimpiady tworzą własne projekty społeczne, zaczynając od pomysłu, przez cały proces realizacji, aż do zakończenia. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności, zespół projektu LOcalEvents postanowił stworzyć stronę internetową, która gromadziłaby informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych  w obrębie województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zainspirowani własnymi doświadczeniami, gdy szukanie informacji o wydarzeniach było męczące i czasochłonne, postanowili ułatwić innym dostęp do takich informacji.

Projekt nie mógłby powstać bez zaangażowania i pracy całego zespołu. Laura, Dawid, Sebastian, Faustyna, Julka, Kamil i Maja to osoby o różnych umiejętnościach i zainteresowaniach, które połączyła wspólna idea. Każdy z nich wnosił coś wartościowego do projektu, od technicznego know-how, po umiejętności marketingowe i graficzne.

Działania nad projektem rozpoczęły się w listopadzie 2023 roku. Od tego czasu zespół nieustannie pracował nad rozwinięciem strony pod nazwą localevents.pl , która stała się centralnym miejscem dla informacji o wydarzeniach kulturalnych we wspomnianych województwach. Projekt ten nie kończy się jednak na etapie olimpiady. Zespół planuje kontynuować działalność strony, wspierając tym samym życie kulturalne regionu i spełniając oczekiwania społeczności. 

Projekt społeczny “LOcalEvents” to doskonały przykład, jak młodzi ludzie mogą pozytywnie wpływać na swoje otoczenie poprzez innowacyjne podejście i współpracę. Ich determinacja i zaangażowanie pozwoliły stworzyć narzędzie, które ułatwia korzystanie z bogatej oferty kulturalnej regionu.

Zapraszamy do śledzenia młodych twórców, jeśli zawsze chcecie wiedzieć ,,CO SIĘ DZIEJE”.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *