Dwa zwycięstwa w Hali Polonia

KOSZYKÓWKA

Dromet AJD Częstochowa – Gwarek Pawłowice 99:57 (30:15, 25:12, 22:19, 22:11)

Przodujący w tabeli pierwszej ligi B Dromet rozgromił różnicą 42 „oczek” Gwarka Pawłowice. Każda kwarta kończyła się kilkunastopunktowym zwycięstwem naszych koszykarek. Częstochowianki przystąpiły do meczu osłabione brakiem kontuzjowanych zawodniczek. Plaga urazów nie miała jednak znacznego wpływu na wynik spotkania. Gospodynie zrehabilitowały się kibicom za ubiegło tygodniową porażkę 71:77 z Rybitwami Kraków i, jak przystało na lidera, zdeklasowały niżej notowane rywalki.
Punkty dla Drometu: Juchniewicz 22, Kotonowicz 18, Stasiuk 18, Dziegiedź 16, Motyl 11, Łaskowska 7, Hepner 3, Lada 2, Błażejczak 2, Całus 0, Śliwakowska 0.

Tytan Częstochowa – MKKS Rybnik 101:80 (33:15, 27:19, 27:26, 14:20)

Podczas gdy szczypiorniści pod wodzą Bogdana Wenty zdobywali w Chorwacji brązowe medale Mistrzostw Świata, koszykarze Jacka Chądzyńskiego przy niemal pustych trybunach Hali Polonia rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie. Przypomnijmy, że częstochowski zespół zagrał po raz pierwszy od niemal dwóch miesięcy u siebie, po czterech spotkaniach wyjazdowych. Mimo znikomej liczby kibiców zawodnicy spod Jasnej Góry na parkiecie spisali się bardzo dobrze. Wypracowana w pierwszych dwóch kwartach przewaga (26 punktów) wystarczyła, aby w kolejnych częściach rywalizacji spokojnie kontrolować grę. Najskuteczniejszy wśród gospodarzy był zdobywca 21 punktów Adam Karkoszka. Tytan po szesnastu meczach zajmuje 7. pozycję w tabeli grupy b drugiej ligi.
Punkty dla częstochowskiej drużyny: Karkoszka 21 (5×3), Wojciechowski 18 (3), Klocek 16, Sośniak 15 (1), Szynkiel 11 (1) – Kotlewski 9 (1), Jarecki 4, Pęczak 3 (1), Wolnik 2, Szymczyk 2