ARTYŚCI DRUGIEGO PLANU


Ponad 50 osób zgromadziło się 17 pażdziernika w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie, na spotkaniu Klubu Literackiego. Adam Korczyński piszący opowiadania i eseje, bohater wieczoru sam nie czytał swoich utworów. Uczynili to: prezes Klubu – Ryszard Sidorkiewicz oraz Basia Dziagacz i Irek Korpyś – członkowie Szkolnego Klubu Teatralnego “Bratek”. Ich interpretacji autor słuchał z wielkim zainteresowaniem . “Żyć” – opowiadanie tchnące chrześcijańskim przesłaniem “niech się stanie” – wywarło duże wrażenie na zebranych.
Młodzieńcza radość życia splotła się w nim z cierpieniem, nieuchronną śmiercią, głęboką wiarą i wielką potrzebą miłości ludzkiej i bożej. Bohaterowie opowiadania zdobyli najwyższe szczyty wiary i z pokorą przyjęli wyrok boski, jakim była śmierć jednego z nich. Wysłuchane w skupieniu powiadanie wywołało burzliwą dyskusję wśród zgromadzonej młodzieży.
Piękną oprawę spotkaniu zapewniła Bożena Cegieła, nauczycielka technologii gastronomicznej w Zespole Szkół Rolniczych w Złotym Potoku wraz ze swymi uczniami z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Uczniowie swoje dekoratorskie umiejętności prezentują również przy wielu innych okazjach, organizując na przykład prezentacje nakrycia stołów: wigilijnych, weselnych, okolicznościowych według staropolskiej tradycji. Pani Bożenie, z powodzeniem, udaje się zaszczepić w młodzieży miłość do polskiego obyczaju, tradycji, i ich poszanowania – tak ważnych w naszej pospiesznej cywilizacji.
Młodzież ze swoją nauczycielką z Technikum Żywienia od lat wiernie towarzyszy Klubowi, tworząc niepowtarzalne scenografie na każde literackie spotkanie.

JOANNA BAR

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *