Uber wjeżdża do Częstochowy – promocja na start


Aplikacja do zamawiania przejazdów od dziś jest dostępna dla mieszkańców Częstochowy. Nowoczesne, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne usługi pokochali już mieszkańcy w piętnastu lokalizacjach w Polsce. Częstochowa trafia na mapę jako kolejne, wyczekiwane miasto.

 

 

Nieco ponad dwa lata temu, do Częstochowy dotarł Uber Eats i od tego czasu niezmiennie wspiera użytkowników aplikacji dostarczając im posiłki. Po ciepłym przyjęciu przyszedł czas na kolejny krok i uruchomienie platformy do zamawiania przejazdów, z której znana jest firma.

 

Czym jest Uber

 

Uber to dostępna na całym świecie aplikacja mobilna, która łączy kierowców z pasażerami, umożliwiając swoim użytkownikom dotarcie do celu z góry ustaloną trasą oraz za cenę znaną w momencie zamawiania przejazdu. Odkąd platforma po raz pierwszy ruszyła w 2014 roku w Warszawie, usługa cieszy się dużą popularnością i została uruchomiona również w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Kielcach, Radomiu, Białymstoku i na Śląsku. Już od dzisiaj także mieszkańcy Częstochowy mogą korzystać z przejazdów za pośrednictwem aplikacji Uber – dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

Promocja na start oraz weekendy

 

Na dobry początek firma przygotowała promocję, dzięki której mieszkańcy mogą poznać usługi oferowane za pośrednictwem aplikacji. Wpisując kod KOCHAMCZESTOCHOWE3X50, mieszkańcy mogą skorzystać z 50 proc. promocji na trzy przejazdy*.

 

Aby wykorzystać kod promocyjny, należy:

 1. Pobrać aplikację z AppStore lub Google Play
 2. Uruchomić aplikację i otworzyć zakładkę Portfel, następnie na samym dole po kliknięciu “Dodaj kod promocyjny” wpisać jeden z poniższych kodów
 3. Ustawić miejsce docelowe
 4. Ustawić miejsce odbioru
 5. Zamówić przejazd
 6. Po zatwierdzeniu podróży, użytkownik otrzymuje informacje o kierowcy oraz samochodzie, a także jego bieżącą lokalizację na mapie
 7. Przed wejściem do pojazdu, należy upewnić się, że marka oraz numer rejestracyjny samochodu są takie jak wyświetlane w aplikacji

Więcej niż przejazd

Bezpieczeństwo przejazdów jest priorytetem dla Uber. Przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber są realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. Dodatkowo aplikacja oferuje pasażerom wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 • Sprawdź swój przejazd: jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane kierowcy, takie jak imię, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.
 • Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: ta funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik, oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.
 • Ride Check: Dzięki danym z systemu GPS każdy przejazd za pośrednictwem platformy Uber jest monitorowany również przez funkcję Ride Check. Podczas nieoczekiwanego postoju aplikacja kontaktuje się z pasażerem, by upewnić się, że przerwa w podróży jest planowana. W przypadku niespodziewanej sytuacji aplikacja kieruje użytkowników do specjalnego menu i umożliwia szybki kontakt ze służbami ratunkowymi lub Działem Wsparcia.
 • Centrum Bezpieczeństwa: W trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.
 • Kodeks Społeczności: W celu zadbania o właściwe interakcje w trakcie przejazdów firma stworzyła Kodeks Społeczności Jest to zbiór zasad przeznaczony dla wszystkich użytkowników platformy, który zobowiązuje do wzajemnego szacunku, dbania o bezpieczeństwo oraz przestrzegania prawa.

Więcej szczegółów na temat funkcji bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji można znaleźć na stronie uber.com

 

Dlaczego Uber? 

 • Dostępny o każdej porze dnia i nocy: W każdej chwili, pasażerowie są 3 kliknięcia od rozpoczęcia przejazdu z jednym z kierowców.
 • Profesjonalni kierowcy: Wszyscy partnerzy, realizujący przejazdy za pośrednictwem platformy Uber posiadają licencję taxi. Pasażerowie znają imię kierowcy, ocenę, markę samochodu oraz numer rejestracyjny przed rozpoczęciem każdego przejazdu.
 • Bezpieczeństwo: Aplikacja Uber oferuje szereg funkcji bezpieczeństwa m.in. monitorowania GPS, wsparcia w nagłych wypadkach oraz możliwości poinformowania bliskich o trasie przejazdu. Więcej informacji na temat funkcji bezpieczeństwa można znaleźć na com.
 • Przystępne ceny, prosta płatność: Korzystając z aplikacji Uber, użytkownicy zawsze wiedzą ile zapłacą za przejazd, zanim wsiądą do pojazdu. Płatności są realizowane za pośrednictwem aplikacji po dodaniu karty płatniczej lub gotówką. Uber umożliwia też podział kosztów przejazdu ze znajomymi. Po każdym przejeździe użytkownik otrzymuje rachunek na podany podczas rejestracji adres mailowy.
 • Niezawodność: Aplikacja Uber jest dostępna w 11 lokalizacjach w Polsce i ponad 10.000 miastach w ponad 70 krajach, umożliwiając milionom użytkowników dotrzeć do celu każdego dnia.

 

* Promocja 50% dostępna na trzy przejazdy, maksymalna wartość promocji na każdy z przejazdów wynosi 10 zł. Oferta obowiązuje w dniach 26.05-06.06.2022.

 

Artykuł Partnera

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *