Za nami Mstów Triathlon 2022


W niedzielę 24 lipca w gminie Mstów odbyła się II edycja zawodów “Mstów Triathlon”. W tym roku do rywalizacji, składającej się z pływania, jazdy na rowerze i biegania stanęło łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju, reprezentujących różne kluby triathlonowe.

Na uczestników zawodów czekały dwa dystanse do pokonania. Pierwszy to 1/8 Iron Man, czyli pływanie na dystansie 475 metrów, jazda na rowerze 22,5 km oraz bieganie 5,25 km. Drugi czyli 1/4 Iron Man, to dwa razy dłuższe trasy do pokonania niż poprzednio, pływanie 950 metrów, jazda na rowerze 45 km i bieganie 10,55 km.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji zawodów cała impreza odbywała się na terenie kopalni piasku w Zawadzie oraz w jej najbliższej okolicy. Trasy rowerowe przebiegały po terenach Gminy Mstów i Gminy Kłomnice.

Zawody dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń. Organizatorzy zwracali zawodnikom uwagę, że nie jest to łatwa trasa, a w szczególności trasa rowerowa potrafiła przysporzyć niemałych problemów (szczególnie podjazd w Kłobukowicach). Jak bardzo męczący jest start w takich zawodach było widać po zawodnikach, którzy wbiegali na metę. Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto na wszystkich czekały napoje oraz posiłki regeneracyjne – czytamy na stronie Urzędu Gminy Mstów.

Dekoracja zwycięzców odbyła się na Rynku w Mstowie, gdzie pamiątkowe statuetki oraz nagrody wręczali organizatorzy imprezy – Kajetan Leszczyński i Jakub Goliniewski, wraz z Zastępcą Wójta Gminy Mstów Małgorzatą Grabowską. Wyniki zawodów dostępne są na TEJ stronie.

źródło: Urząd Gminy Mstów

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *