Zwycięstwo z drugim zespołem “Górali”

Przygotowująca się do rundy wiosennej rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej – drużyna Rakowa II Częstochowa w sobotę, 20.stycznia br. rozegrała pierwsze spotkanie towarzyskie. Zespół pod wodzą Przemysława Oziębały pokonał przed własną publicznością – drugi zespół Podbeskidzia Bielsko – Biała, 2:0.

Pierwszym rywalem z jakim zmierzyły się rezerwy “Czerwono – niebieskich” był…drugi garnitur Podbeskidzia Bielsko – Biała, występującego w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi. Zespół pod wodzą Marka Sokołowskiego (mającego za sobą rozegranych 307.spotkań w polskiej ekstraklasie i zdobytych 24.bramek) na półmetku rozgrywek w czwartej lidze, grupie drugiej jest wiceliderem z dorobkiem 31 “oczek”. Rezerwy “Górali” tracą zaledwie trzy punkty do lidera, Polonii Łaziska Górne.

Od samego początku spotkania olbrzymią przewagę na boisku posiadali gospodarze, choć ta przewaga w postaci zdobytej bramki uwidoczniła się dopiero w 40.minucie, kiedy to pewnym strzałem z “wapna” Krystiana Wieczorka, pokonał Piotr Nocoń.

Drugiego gola częstochowianie zdobyli na trzydzieści minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to gospodarzy…wyręczył jeden z defensorów drużyny spod Klimczoka, kierując piłkę do własnej bramki. W tym przypadku zawiodła komunikacja między pechowym strzelcem gola samobójczego a swoim bramkarzem.

Tym samym Raków II Częstochowa w swoim inauguracyjnym spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej pokonał na własnym stadionie TS Podbeskidzie II Bielsko – Biała, 2:0. W swoim kolejnym meczu kontrolnym częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z występującą w trzeciej lidze, grupie pierwszejMKS Unią Skierniewice.

Zespół pod wodzą Kamila Sochy na półmetku rozgrywek zajmuje w swojej grupie siódmą lokatę. Początek meczu o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Skierniewicach przy ulicy Pomologicznej 8. Co ciekawe potyczka obydwu zespołów zostanie rozegrana na…boisku przykrytym balonem pneumatycznym!

Zawodnikiem Unii Skierniewice jest 29.letni napastnik, Kamil Sabiłło. Gracz ten w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 występował w pierwszym zespole Rakowa Częstochowa. Wówczas na poziomie drugiej ligi rozegrał dziewięć spotkań i raz wpisał się na listę strzelców, w zremisowanym (1:1) meczu 32.kolejki z WKS Gryfem Wejherowo. W drużynie “Czerwono – niebieskich” spędził na boisku 339.minut.

20.01.2024, g.11:15: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – TS Podbeskidzie II Bielsko – Biała 2:0, (1:0),