Z pasją przez świat już 15 lat! Rugby Club Częstochowa będzie świętował wyjątkową rocznicę.


W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi
postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.Dysponując jedynie młodzieńczą pasją, dzień po dniu przyciągali do siebie kolejnych zawodników, pasjonatów, sponsorów, sympatyków. Przez te lata Częstochowa dorobiła się nie tylko rywalizujących w randze Mistrzostw Polski drużyn w odmianie męskiej i żeńskiej, ale również prężnej Szkółki Rugby, w której aktualnie pod okiem kilkunastu
wykwalifikowanych trenerów ponad setka dzieci każdego roku odkrywa piękno jedynego zespołowego sportu walki. Z jajowatą piłką w RCC trenują już dziś chłopcy i dziewczynki począwszy od 4. roku roku życia!
O częstochowskim rugby wielokrotnie było głośno. Wychowankowie Rugby Club Częstochowa zagrali w męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski. W międzyczasie rugby weszło do częstochowskich szkół i zyskało szeroką sympatię mieszkańców miasta, którzy poparli wiele rugbowych projektów w budżecie obywatelskim. Działacze i
zawodnicy RCC uratowali i przywrócili dla lokalnej społeczności obiekt sportowy przy ul. Kopalnianej, a nawet promowali rugby i miasto na pierwszych stronach ogólnopolskich portali kalendarzem z piękną sesją zdjęciową częstochowskich zawodniczek.
W ciągu tych 15 lat rugby dostarczyło Częstochowie niezapomnianych emocji wpisując się na zawsze w sportowy krajobraz miasta. To zasługa wielu wyjątkowych ludzi. Z tej okazji klub organizuje obchody rocznicy, które będą okazją do wspomnienia wszystkich wyjątkowych wydarzeń i przedstawienia strategii na lata 2023 – 2028.
Plan obchodów 15-lecia Rugby Club Częstochowa: 30.06.2023 (piątek), godz. 15

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *