Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc wyrusza na międzynarodowe sceny!


            Już 1 września Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc wyruszy do Francji na międzynarodowy festiwal „Tattoo des Hauts de France 2022”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż na to wydarzenie miała udać się Orkiestra Dęta z Nadarzyna…

 

 

Podczas warsztatów z musztry paradnej, które odbyły się w dn. 26 i 27 marca (więcej informacji à https://www.facebook.com/gminnamlodziezowaorkiestradetawpinczycach/posts/pfbid0AjWZtC5PndUeCrKb4jQNZHKesRLMVANUk6hM8cC9SrYiKaeijzATJ56giRc35Ckkl ) z wybitnym kapelmistrzem Orkiestry OSP Nadarzyn oraz ogromnym autorytetem w świecie muzyki  – Panem Mirosławem Chilmanowiczem  à https://archiwum-preprwp.wp.mil.pl/pl/14.html ) zespół otrzymał propozycję nie do odrzucenia. To dla orkiestry wielki zaszczyt móc zastępować wyjątkowy zespół, którym jest Orkiestra Dęta z Nadarzyna… Nadmienić trzeba, że całkowity koszt tego przedsięwzięcia pokrywają francuscy organizatorzy.

Natomiast 11 września Orkiestra Dęta z Pińczyc wyruszy do Hiszpanii i będzie reprezentować wieś, gminę i powiat podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Orkiestr Golden Sardana. To właśnie od marca 2022 Orkiestra szlifuje i dopracowuje swój warsztat muzyczny, by w stu procentach przygotować się do występu w Międzynarodowym Festiwalu. To prestiżowe wydarzenie odbędzie się w dniach 13-18 września. Orkiestry z całego świata zagrają w Barcelonie i Lloret de Mar. Konkurs rozgrywany jest w kategoriach muzycznych: koncert estradowy, orkiestrowa musztra artystyczna oraz najlepsze wykonanie sardany – tradycyjnej muzyki katalońskiej. By wziąć udział w konkursie, niezbędne jest przejście eliminacji lub otrzymanie zaproszenia. Orkiestra Dęta z Pińczyc znalazła się w zaszczytnym gronie orkiestr zaproszonych na tenże festiwal.

W ostatnim czasie Orkiestra intensywnie i systematycznie pracowała i nie zwalniała tempa. W dniach 18.07. – 22.07.2022 odbyły się warsztaty na terenie Szkoły Podstawowej w Pińczycach. Młodzież spędziła kilkanaście godzin na próbach, w których ćwiczyła repertuar festiwalowy oraz układ musztry paradnej. A wszystko po to, by móc jak najlepiej zaprezentować się podczas najbliższych wyjazdów zagranicznych.

Przed Orkiestrą  teraz ostatnie próby i wkrótce wyjazd do Francji i Hiszpanii, aby reprezentować Pińczyce i gminę Koziegłowy na forum międzynarodowym oraz dać pokaz swoich umiejętności. Kierownictwo muzyczne tych przedsięwzięć objął Wojciech Pompka – Dyrygent Orkiestry, koordynowaniem  i organizacją wyjazdów zajmuje się natomiast Joanna Sularz – Dyrektor Szkoły w Pińczycach.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *