Otwarcie nowej hali sportowej w Popowie


Dzień dziecka  w Popowie przejdzie do historii gminy. 1 czerwca 2023 r. uroczyście otwarto największą inwestycję zrealizowaną w ciągu ostatnich lat. To hala sportowa na miarę XXI wieku, wsparta w 70 procentach przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Łączny koszt budowy hali to 9 milionów 300 tysięcy złotych. W uroczystości wzięli udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński Poseł na Sejm RP , senator Ryszard Majer, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz – wicewojewoda śląski oraz wójtowie z powiatu kłobuckiego, nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie. O historii długo wyczekiwanej inwestycji, która spełnia marzenia co najmniej dwóch pokoleń mieszkańców, opowiedział wójt Gminy Popów Jan Kowalik. Szczególnie podziękował wiceministrowi Szymonowi Giżyńskiemu za pomoc i rekomendację wniosku o dofinansowanie. – Ta hala to spełnienie marzeń przynajmniej dwóch pokoleń mieszkańców. Będzie służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym z całej gminy na różnorodną działalność sportową – podkreślił wójt Jan Kowalik.

Wiceminister Szymon Giżyński wyrażając radość z tak szybko (w niespełna półtora roku – przyp. red.) wybudowanego obiektu, zauważył, że dzięki wsparciu i konsekwencji rządu Zjednoczonej Prawicy hala w Popowie jest jedną z wielu obiektów, powstałych w ostatnich latach w całej Polsce.
– Rząd z pełną  determinacją realizuje założony plan niwelowania różnic pomiędzy miastem i wsią. Ta nowoczesna hala jest dziełem pragnienia, co najmniej dwóch pokoleń mieszkańców gminy, którzy wymarzyli ją  na poziomie niespełnionych potrzeb. I w ciągu kilku ostatnich lat, wspólnym wysiłkiem rządu, mieszkańców, władz gminy –  to się ziściło. Ale możemy być dumni nie tylko z tego, co stało się tutaj w Popowie, ale i ze skali. Takich inwestycji w Polsce w ostatnich latach powstały setki, tysiące. Teraz dzieci i młodzież mogą tu trenować
. I jak oni się cieszą widzieliśmy po reakcji sportowców z Klubu Liswarta Popów. Ta wrzawa, gdy pan wójt wspomniał o klubie, jest tego dowodem. Ta hala znakomicie poszerza ofertę sportową, także dla Klubu. Jestem przekonany, że obiekt posłuży jako miejsce do rozwoju dzieci i młodzieży, kształtowania w nich ducha sportowego, ale także do organizacji różnych wydarzeń, także kulturalnych – powiedział wiceminister Szymon Giżyński. 

Uroczystość ubogaciły występy artystyczne dzieci ze wszystkich szkół w gminie. I trzeba przyznać, że popisy wokalno-taneczne bardzo spodobały się licznie przybyłym gościom. A nawet zaskoczyły oryginalnością i zręcznością.

Gazeta Częstochowska gratuluje całej społeczności i życzy dalszych sukcesów.

 

fot. Krzysztof Kucharski

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *