Mecz z drużyną Łukasza Piszczka z udziałem publiczności!


Świetna wiadomość dla wszystkich kibiców “Czerwono – niebieskich” i drużyny Rakowa II Częstochowa! Począwszy od najbliższego spotkania (15.10.2022, g.12:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) tej drużyny w roli gospodarza w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej – mecze z udziałem podopiecznych Tomasza Kuźmy będą rozgrywane z udziałem publiczności! Przypomnijmy, że rezerwy Rakowa Częstochowa są samodzielnym liderem tych rozgrywek! Co najważniejsze, wstęp będzie wolny! Zapraszamy na mecze!

Pierwszą w tym sezonie okazją dla wszystkich kibiców Rakowa II Częstochowa aby obejrzeć tę drużynę z trybun nowo wyremontowanego boiska będzie spotkanie z LKS Goczałkowice – Zdrój w ramach 11.serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej! 

Co ciekawe drugim trenerem drużyny z Goczałkowic – Zdroju jest… były 66-krotny Reprezentant Polski, Łukasz Piszczek, który jest również jako zawodnik zgłoszony do rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej!

Zawodnikiem LKS Goczałkowice – Zdrój jest również inny piłkarz z bardzo bogatą przeszłością ekstraklasową: 24-letni obrońca, Adam Danch. Piłkarz ten ma za sobą rozegranych aż 282.spotkań w piłkarskiej ekstraklasie, w których zdobył 12.bramek, grając w Górniku Zabrze i w Arce Gdynia. Jest również byłym dwukrotnym Reprezentantem Polski. 

Kolejnym graczem w drużynie rywali, który ma za sobą występy w polskiej ekstraklasie jest 38-letni pomocnik, Mariusz Magiera. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał On 169.spotkań, w których zdobył dziewięć goli – grając w Górniku Zabrze i ŁKS-ie Łódź.

Natomiast kapitanem drużyny z Goczłkowic – Zdroju jest 36-letni, Łukasz Hanzel. Zawodnik ten ma za sobą rozegrane 172.spotkania w polskiej ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin i Ruchu Chorzów.  Zdobył w nich dziewięć bramek!

Zespół LKS-u Goczałkowice – Zdrój po jedenastu kolejkach w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej – z dorobkiem dwunastu punktów plasuje się w tabeli na…dwunastym miejscu. Drużyna prowadzona przez Damiana Barona w tym sezonie grając w delegacji prezentują się dość dobrze.

Goczałkowiczanie na boiskach rywali zdobyli łącznie aż jedenaście punktów! Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i tylko jedna porażka! W zespole z Goczałkowic – Zdroju występuje były zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa (2019-2021) – Radosław Dzierbicki.

W swoim ostatnim ligowym meczu, rozegranym w ubiegłą sobotę, 8.października br. LKS Goczałkowice – Zdrój przegrał na Panattoni Arenie w GoczałkowicachZdroju z rezerwami Górnika Zabrze, 0:3.

Częstochowianie są samodzielnym liderem tabeli i do tej pory zgromadzili na swoim koncie 29 “oczek”, o sześć więcej od wicelidera, BTS Rekordu Bielsko – Biała! 

Kadra LKS Goczałkowice – Zdrój na rundę jesienną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Szymon Kurowski, Klaudiusz Mazur, Oleksandr Blazhenko (Ukraina).

Obrońcy: Denis Prytykovskyi (Ukraina), Michał Szymała, Dominik Zięba, Mariusz Magiera, Radosław Dzierbicki, Adam Danch, Łukasz Piszczek.

Pomocnicy: Daniel Warzycki, Oleksii Bryzhenko (Ukraina), Błażej Grygier, Kamil Komandera, Dawid Lipniak, Szymon Gemborys, Remigiusz Flasz, Adrian Dąbrowski, Łukasz Hanzel (kpt), Konrad Sieracki.

Napastnicy: Bartłomiej Ślosarczyk, Michał Nagrodzki, Michał Nadolski, Krzysztof Kiklaisz.

Przybyli:

Oleksandr Blazhenko – LKS Pogoń Imielin

Szymon Kurowski – BTS Rekord Bielsko – Biała

Klaudiusz Mazur – KS Górnik II Zabrze

Denis Prytykovskyi – GKS Gwarek Ornontowice

Oleksii Bryzhenko – GKS Gwarek Ornontowice

Adrian Dąbrowski – KS Karkonosze Jelenia Góra

Radosław Dzierbicki – BTS Rekord Bielsko – Biała

Kamil Komandera – GKS II Katowice

Michał Nagrodzki – BS Polonia Bytom

Konrad Sieracki – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała

Bartłomiej Ślosarczyk – LKS Drzewiarz Jasienica

Daniel Warzycki – KS Unia Dąbrowa Górnicza

Michał Nadolski – SKS Gwarek Zabrze

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Damian Baron

II Trener: Łukasz Piszczek

Asystent trenera: Szymon Niemczyk

Trener bramkarzy: Mateusz Potoczny

Trener przygotowania motorycznego: Michał Puchała

Fizjoterapeuta: Przemysław Dziędziel

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: LKS Goczałkowice – Zdrój 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *