Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych. Częstochowianie wrócili z czterema złotymi medalami i srebrnym


          Od 29 września do 8 października br. w Torrevieja w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych.  Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie reprezentował bryg. Dariusz Andryszkiewicz, który zdobył trzy złote medale oraz asp. Aleksander Niczke, który wywalczył złoty i srebrny medal.

 

 

Organizowane co dwa lata zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych: strażaków, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych z całej Europy. W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział blisko 5 tysięcy uczestników z 40 krajów. Zawodnicy rywalizowali w 50 konkurencjach.

Z bardzo dobrej strony pokazał się brygadier Dariusz Andryszkiewicz na co dzień pełniący służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, który stanął w szranki z rywalami w trzech odmianach bilarda. Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji znalazł się trzykrotnie na podium zdobywając trzy złote medale. Czy bilard ma coś wspólnego ze służbą w  straży pożarnej? To doskonały sposób na ćwiczenie precyzji, koncentracji, dokładności, systematyczności  oraz ćwiczenie opanowania emocji. Gra w bilard wymaga cierpliwości i myślenia, co przyczynia się do rozwijania naszego umysłu. Dlatego właśnie bilard jest jedną z dyscyplin tych mistrzostw.

Aspirant Aleksander Niczke grając w siatkówkę w hali wraz z Reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej wywalczył złoty medal. W finałowym spotkaniu Polacy pokonali gospodarzy imprezy – zespół z Hiszpanii. To kolejny sukces naszego strażaka, po wywalczeniu Mistrzostwa Olimpijskiego  WPFG w Kanadzie. Aleksander Niczke wywalczył dodatkowo srebrny medal grając w siatkówkę plażową.

Olimpiada była szansą na pokazanie swoich umiejętności, ale także świetną okazją do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami z całej Europy. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem Fair Play.

 

Fot. Dariusz Andryszkiewicz

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *