Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce – Toruń 2015

14 i 15 lutego w Toruniu w pięknej nowej hali lekkoatletycznej rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Klub CKS Budowlani reprezentowało pięć zawodniczek. Najlepiej zaprezentowała się Ewa Mirek, która w konkursie pchnięcia kulą uplasowała się na 6 pozycji. Jej wynik 11,53 m to nowy rekord życiowy zawodniczki.

W biegu na 400 m Ewelina Pierzyna uzyskała 8 rezultat. Jej wynik to 58,69 sek. Na tak dużej imprezie debiutowały najmłodsze nasze zawodniczki w biegu na 2000 m. Siostry Weronika i Marta Rydz. Zajęły odpowiednio 11 i 12 miejsce w czasie 7:02.77 i 7:02,86. W biegu na dystansie 800 m Monika Sitek zajęła 14 pozycje wynikiem 2:25,34.
W najbliższą sobotę i niedzielę swoje Halowe Mistrzostwa Polski rozegrają seniorzy. Również w tej samej hali CKS reprezentować nas będą : Karolina Wierus, Beata Heppner ( obydwie na dyst. 3000 m chodu sportowego ) oraz Łukasz Bielecki ( chód sportowy 5000 m )

Toruń 2015 – Rydz Marta 156, Rydz Weronika 149.