Gol bliżej finału

POLSKA LIGA FUTSALU KOBIET

26 lutego w Gnieźnie doszło do pierwszego półfinałowego spotkania częstochowskiej drużyny z ekipą Medanu Gniezno w tegorocznych rozgrywkach PLFK.
Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja naszej drużyny. Worek z bramkami rozwiązała już w drugiej minucie Agnieszka Wolak, która po ładnym strzale nie dała żadnych szans bramkarce gospodyń. W 13. minucie spotkania na listę strzelców wpisała się Renata Uchnast, a już dwie minuty później za sprawą Aleksandry Jędrak na tablicy widniał wynik 0:3 dla częstochowianek. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Na początku drugiej połowy (21’) arbiter po kontrowersyjnej decyzji odgwizdał przewinienie częstochowskiej zawodniczki (Aleksandry Jędrak) i ukarał ją za to zagranie żółtym kartonikiem. W tej samej minucie wynik na 0:4 dla naszej drużyny podwyższyła Justyna Maziarz. Po tej bramce drużyna Gola oddała pole naszym rywalkom, które doskonale to wykorzystały strzelając trzy bramki i doprowadzając do wyniku 3:4. Ostatnie minuty pojedynku z powrotem należały do niebiesko-białych, które po trafieniu Justyny Maziarz doprowadziły do wyniku 3:5 i jak się później okazało tym trafieniem ustaliły ostateczny wynik spotkania.
W drugim z meczy półfinałowych drużyna Unii Opole pokonała na parkiecie w Elblągu drużynę Elwo Etny 3:1.
Medan Gniezno – Gol Częstochowa 3:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Wolak 2’, 0:2 Uchnast 13’, 0:3 Jędrak 15’, 0:4 Maziarz 21’, 1:4 Rydlewska 22’, 2:4 Prusinowska 29’, 3:4 Prusinowska 30’, 3:5 Maziarz 35’.
Gol Częstochowa: Klabis – Wolak, Kmiecik, Di Giusto, Jędrak, Maziarz, Uchnast, Rokosa, Jeziorska
Medan Gniezno: Kaczmarczyk – Tomczak, Balcerska, Komornicka, Grygiel, Kaczmarczyk, Rydlewska, Spychaj, Kaczmarczyk, Marcinkowska, Prusinowska, Rzętkowska
Zarząd klubu Gol Częstochowa już dziś zaprasza Państwa na mecz rewanżowy, który odbędzie się w niedzielę 6 marca 2011 r., o godzinie 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” Częstochowa mieszczącej się przy ul. Dekabrystów 43. Wstęp na mecz jest darmowy!