Mamy w Częstochowie Uniwersytet Jana Długosza


Prezydent RP Andrzej Duda 1 maja 2023 roku podpisał ustawę i od 1 czerwca br. częstochowski uczelnia staje się uniwersytetem bezprzymiotnikowym. Tym samym dołącza do grona około 20 najważniejszych klasycznych uniwersytetów w Polsce; będzie funkcjonować pod nową nazwą: Uniwersytet  Jana Długosza. 

Podczas posiedzenia Sejmu RP, które odbyło się 14 kwietnia 2023 roku, posłowie przegłosowali ustawę o zmianie nazwy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie na Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Prezydent RP Andrzej Duda 1 maja 2023 roku podpisał ustawę i od 1 czerwca br. częstochowski uczelnia staje się uniwersytetem bezprzymiotnikowym. Tym samym dołącza do grona około 20 najważniejszych klasycznych uniwersytetów w Polsce; będzie funkcjonować pod nową nazwą: Uniwersytet  Jana Długosza. 

Przypomnijmy, że poprzednia zmiana nazwy – z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie – odbyła się blisko 5 lat temu, 1 czerwca 2018 roku.

Druga ważna dla Uczelni sprawa to powstanie nowego kierunku farmacji. Zgodę na jego utworzenie od nowego roku akademickiego wydały Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Redakcja ,,Gazety Częstochowskiej” szczerze gratuluje Szanownej Pani Rektor prof. dr hab. Annie Wypych-Gawrońskiej oraz całej społeczności Uczeni  osiągnięcia tak długo wypracowywanego sukcesu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *