Kto da więcej – czyli jak firmy pożyczkowe walczą o klienta?


Wśród gąszczu parabanków i prywatnych firm pożyczkowych w ostatnim czasie zrobiło się „ciasno”. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze oferty. Jakie mają sposoby i czym zaskakują aby zdobyć nowego klienta?

Udzielanie wsparcia finansowego to już obecnie nie tylko banki, których notabene na rynku jest coraz więcej, ale też prywatne firmy pożyczkowe. Te momentami oferują coraz to lepsze opcje, aby szybko i łatwo pomóc ludziom szukającym zastrzyku gotówki. A jak zachęcić potencjalnych klientów, aby skorzystali z oferty? Oczywiście dając możliwości pożyczenia większej gotówki, na wyjątkowo preferencyjnych warunkach. Dlatego szukając szybkiej pożyczki w formie oferty instytucji pozabankowej, warto wgryźć się w szczegóły tego, co proponują i na spokojnie zastanowić się, której klientem najlepiej zostać, zarówno z punktu widzenia obecnej potrzeby, jak i tego, co będzie nam ona w stanie zaoferować w przyszłości. A potrafią zaoferować naprawdę wiele ciekawych opcji.

Kwota pożyczek – pierwszej i następnej

Jedną z podstawowych kwestii podczas wyboru firmy pożyczkowej, jest to, ile tak naprawdę możemy od nich pożyczyć. Gdy jesteśmy w finansowym dołku, liczy się to, kto pożyczy potrzebną nam kwotę. Często im więcej, tym lepiej. Dlatego też firmy pożyczkoweoferują coraz wyższe opcje, aby przyciągnąć klientów. I tak na przykład w tej chwili Vivus pozwala na zaciągnięcie pożyczki o kwocie 3000 zł już przy pierwszym razie. Nieco niższą kwotę bo 2500 zł oferuje Lendon, a na przykład mało jeszcze znana firma Freezl.pl pozwala na wnioskowanie nawet o kwoty rzędu 5000 zł.

Oczywiście kolejne pożyczki dla stałych klientów zazwyczaj sukcesywnie zwiększają swój maksymalny pułap.

Koszty pożyczki

No i drugie, najważniejsze kryterium oceny według większości klientów. Co z opłatami za wzięte pieniądze? W tej chwili w gąszczu firm pożyczkowych znakomita większość za pierwszym razem nie każe spłacać ani gorsza więcej niż pożyczona kwota. Hasło pierwsza pożyczka za darmo już nie wyróżnia. Jest już standardem.

Czas oczekiwania

Jeżeli potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki, zależy nam na tym, aby okres pomiędzy rejestracją czy złożeniem wniosku a otrzymaniem pieniędzy na konto był jak najkrótszy. Stąd wiele ułatwień od firm pożyczkowych w ramach rejestracji jako nowy klient. Wśród nich takie możliwości jak:

  • rejestracja za pomocą konta na portalach społecznościowych, przez co raz uzupełniony profil na takim powiedzmy Facebooku, daje nam możliwość weryfikacji naszej osoby przez firmę pożyczkową
  • metody i systemy szybkiej autoryzacji konta w banku poprzez aplikacje takie jak Instantor które skracają czas tego procesu, do kilku minut, zamiast korzystać z autoryzacji przy pomocy sesji międzybankowych Eliksir

Promocje dla stałych klientów

Firmy pożyczkowe doskonale wiedzą, że osoby, które choć raz borykały się z problemem finansowym, mogą mieć w przyszłości łatwiejszą decyzję do podjęcia, jeżeli wcześniej korzystanie z ich usług nie wiązało się wieloma formalnościami a kolejne pożyczki będą jeszcze łatwiejsze do uzyskania. Stąd wiele z nich pozwala sprawdzonym już klientom na szybkie wnioski za pomocą SMS-a czy też oferuje im promocje w ramach programów lojalnościowych umożliwiających otrzymanie dodatkowych bonusów w formie mniejszego oprocentowania, dodatkowych środków na koncie czy wymiany na ciekawe nagrody.

Podsumowując, tak jak w każdej branży, tak samo w strefie pożyczek pozabankowych trwa zażarta walka o klienta. Dlatego też jako potencjalne osoby chcące skorzystać z ich ofert, warto jest dokładnie przyjrzeć się, co możemy otrzymać, w zamian za decyzję i późniejszą lojalność. A czasami jest tego naprawdę wiele.

RED

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *