Pozostał jeden krok do piłkarskiego raju…


W najbliższy czwartek, 26.sierpnia br. drużyna wicemistrza Polski i zdobywcy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski, Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z KAA Gent w spotkaniu rewanżowym 4.Rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Początek meczu o godzinie 20:30 na Ghelamco Arena w Gandawie. Spotkanie pokaże „na żywo” ogólnodostępna stacja TVP Sport. Transmisje będzie można również oglądać na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Początek przedmeczowego studia od godziny 19:15!

Pierwsze spotkanie, które zostało rozegrane w czwartek, 19 sierpnia br. na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej podopieczni Marka Papszuna wygrali 1:0 po bramce  kapitana, Andrzeja Niewulisa w 64. minucie. Obrońca Rakowa swój setny występ w barwach Rakowa Częstochowa okrasił właśnie zwycięską bramką w potyczce z belgijską drużyną.

Obydwa zespoły miały bardzo dużo czasu na przygotowanie się do rewanżowego spotkania. Zarówno Raków jak i KAA Gent nie rozegrały swoich ligowych meczów, które zostały rozegrane na inny termin. Bez wątpienia czwartek, 26.sierpnia br. będzie mógł się zapisać złotymi zgłoskami w ponad 100-letniej historii Rakowa Częstochowa. Byłby to olbrzymi sukces, gdyby debiutant w rozgrywkach europejskich pucharów od razu, w już w pierwszym sezonie wywalczył awans do fazy grupowej- w tym przypadku Ligi Konferencji UEFA!

Zadanie to nie będzie łatwe, a wręcz bardzo trudne. Belgowie w pierwszym spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Bielsku – Białej, którzy mieli kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na ich drodze stanął jednak Vladan Kovačević.

Rewanżowe spotkanie zostanie poprowadzone przez sędziów z Azerbejdżanu. Głównym arbitrem będzie 33-letni Aliyar Aghayev. Jego asystentami Zeynal Zeynalov i Akif Amirali, a sędzią technicznym Elchin Masiyev. Główny rozjemca z Azerbejdżanu prowadził w swojej karierze dwanaście spotkań w ramach Ligi Europejskiej UEFA i jedno spotkanie Eliminacji do Mistrzostw Europy UEFA 2020, w którym…Polska pokonała Łotwę, 2:0. Ten mecz został rozegrany 24.marca 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Kadra KAA Gent na rundę jesienną sezonu 2021/2022 w rozgrywkach Jupiler Pro League i El.Ligi Konferencji UEFA:

Bramkarze: Sinan Bolat (Turcja/Belgia), Davy Roef (Belgia), Louis Fortin (Belgia).

Obrońcy: Michael Ngadeu (Kamerun), Andreas Hanche- Olsen (Norwegia), Joseph Okumu (Kenia), Bruno Godeau (Belgia), Nurio Fortuna (Angola/Portugalia), Milad Mohammadi (Iran), Christopher Operi (Wybrzeże Kości Słoniowej/Francja), Cederick Van Daele (Belgia), Alessio Castro- Montes (Belgia/Hiszpania).

Pomocnicy: Elisha Owusu (Francja/Ghana), Julien de Sart (Belgia), Sulayman Marreh (Gambia), Adewale Oladoye (Nigeria), Vadis Odjidja-Ofoe (Belgia/Ghana, kapitan drużyny), Sven Kums (Belgia), Wouter George (Belgia), Andrew Hjulsager (Dania), Giorgi Chakvetadze (Gruzja), Roman Bezus (Ukraina), Matisse Samoise (Belgia), Alexandre de Bruyn (Belgia).

Napastnicy: Tarik Tissoudali (Maroko/Holandia), Jordan Botaka (Demokratyczna Republika Konga/Holandia), Yonas Malede (Izrael/Etiopia), Gianni Bruno (Belgia/Włochy), Vakoun Issouf Bayo (Wybrzeże Kości Słoniowej), Laurent Depoitre (Belgia), Chinonso Emeka (Nigeria).

Trener: Hein Vanhaezebrouck

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *