Nieudany start Rakowa

W piątkowym spotkaniu 15.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, wicelider tabeli – Raków Częstochowa przegrał na GIEKSA Arena w Bełchatowie z trzecią w tabeli, szczecińską Pogonią, 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla przyjezdnych strzelił Adrian Benedyczak w 58.minucie. Po tej wygranej goście awansowali na pozycję lidera, a podopieczni Marka Papszuna spadli na trzecie miejsce w ligowej tabeli. “Portowcy” przynajmniej do niedzielnego meczu Legii z Podbeskidziem będą zajmowali pierwszą lokatę.

Od początku spotkania mecz wyglądał na jak “piłkarskie szachy”. W 10.minucie bramkarza gości bezskutecznie próbował pokonać Daniel Bartl. 21.minucie pierwszy groźny strzał na bramkę debiutującego w drużynie Rakowa w PKO Bank Polski Ekstraklasie, oddał Michał Kucharczyk. Jednak strzał doświadczonego pomocnika “Portowców” trafił w środek bramki, dokładnie tam gdzie był ustawiony golkiper Rakowa. Niestety ale w 43.minucie spotkania mieliśmy bardzo sporną i kontrowersyjną sytuację.

Jeden z zawodników Rakowa dośrodkował piłkę w pole karne. Do futbolówki wyskoczył Vladislavs Gutkovskis, który jednak nie zdołał zagrać futbolówki, gdyż został z premedytacją popchnięty przez Michała Kucharczyka. W tej sytuacji arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka nie otrzymał sygnału z wozu VaR – od arbitrów Bartosza Frankowskiego i Piotra Lasyka.

Końcówka pierwszej części spotkania należała jednak do podopiecznych Marka Papszuna. Jednak w obydwu sytuacjach stworzonych przez Iviego Lopeza zabrakło skuteczności. Stworzone pod koniec pierwszej części spotkania sytuacje przez Raków dawały nadzieję na to, że w drugiej odsłonie to częstochowianie zdobędą pierwsi bramkę.

Tak się jednak nie stało. W 57.minucie piękną akcję przeprowadzili goście. Michał Kucharczyk dostał fantastyczne podanie od Luisa Maty, ale  minimalnie przestrzelił. Jednak sześćdziesiąt sekund później goście cieszyli się z prowadzenia. Idealnie dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego trafiło do Adriana Benedyczaka. Wychowanek Gryfa Kamień Pomorski ładnym strzałem z półobrotu pokonał Dominika Holca. W tym przypadku piłka poszybowała w długi róg i słowacki bramkarz nie miał nic do powiedzenia, mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

63.minucie na listę strzelców znów mógł się wpisać Adrian Benedyczak, jednak w sytuacji “oko w oko” z Dominikiem Holcem – piłka po uderzeniu młodego napastnika Pogoni Szczecin traifiła w słupek!

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym Raków Częstochowa przegrał z  Pogonią Szczecin, 0:1. Porażka sprawiła, że częstochowianie zostali “zepchnięci” na trzecią lokatę w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie mają na swoim koncie 28.punktów. “Portowcy” przynajmniej do niedzielnego meczu Legii z Podbeskidziem będą zajmowali pierwszą lokatę. Szczecinianie mają na swoim koncie 31″oczek”. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Legia Warszawa z 29.punktami.

W następnej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy, drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski, Legią Warszawa. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 6.lutego br. na Stadionie Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3. Początek meczu o godzinie 20:00. Mecz “na żywo” pokażą aż trzy stacje telewizyjne: ogólnodostępna TVP Sport (początek przedmeczowego studia od godziny 19:05) oraz Canal + Sport oraz Canal + Sport 3 (początek przedmeczowego studia od godziny 19:40).

29.01.2021, g.20:30 : Bełchatów (GIEKSA Arena) :

RKA Raków Częstochowa – MKS Pogoń Szczecin 0:1, (0:0).

Bramka:

0:1: Benedyczak 58′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Tudor 39′ (faul), Gutkovskis 53′ (faul), Niewulis 70′ (faul), Sapała 79′ (faul), Piątkowski 85′ (faul) – Kowalczyk 39′ (faul), Zahović 90+3 ‘ (faul) Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 17.Petr Schwarz, 7.Fran Tudor, 20.Marko Poletanović (68′ 15.Ioannis Giannis Papanikolau), 10.Igor Sapała, 43.David Tijanić (60′ 77.Marcin Cebula), 11.Ivan Lopez Alvarez (81′ 14.Daniel Szelągowski), 27.Daniel Bartl (60′ 23.Patryk Kun), 21.Vladislavs Gutkovskis.

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 8.Ben Lederman, 13.Piotr Malinowski, 33.Jarosław Jach, 89.Daniel Mikołajewski. Trener: Marek Papszun.

MKS Pogoń Szczecin: 1.Dante Stipica – 2.Jakub Bartkowski, 23.Benedikt Zech, 33.Mariusz Malec, 97.Luis Carlos Machado Mata “Luis Mata”, 18.Michał Kucharczyk (82′ 10.Luka Zahović), 8.Damian Dąbrowski, 14.Kamil Drygas (kpt) (82′ 28.Tomas Martins Podstawski “Tomas Podstawski”), 20.Alexander Gorgon, 27.Sebastian Kowalczyk (90+4′ 41.Paweł Stolarski), 19.Adrian Benedyczak (69′ 61.Kacper Smoliński). Rezerwowi: 26.Jakub Bursztyn – 13.Konstandinos Triandafilopulos, 22.David Stec, 17.Mariusz Fornalczyk, 25.Paweł Cibicki. Trener: Kosta Runjaić.

Piłkarz meczu: Adrian Benedyczak (MKS Pogoń Szczecin).