III runda Nice Cup w Częstochowie dla Rujnera

W sobotę, 27 sierpnia, na „SGP Arenie Częstochowa” miała miejsce trzecia runda młodzieżowych rozgrywek Nice Cup. W zawodach brało udział trzech żużlowców Eko-Dir Włókniarza: Michał Gruchalski, Bartosz Świącik oraz Oskar Nocuń.

W turnieju tryumfował Mateusz Rujner z GKM-u Grudziądz. Cel ten nie był jednak łatwy do osiągnięcia. W finałowym starciu doszło do kontaktu między juniorem GKM-u, a Jewgienijem Kostygovsem (Lokomotiv Daugavpils), w wyniku czego Polak spadł na trzecie miejsce. Rujner nie zamierzał jednak składać broni. W końcu rozpędzony jazdą po szerokiej wyprzedził wpierw Kostygovsa, a następnie Olega Michaiłowa.
Spośród trójki młodzieżowców „Lwów” najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Świącik – na dwunastej lokacie. Tuż za nim, na trzynastym miejscu, uplasował się Michał Gruchalski. Obydwaj wywalczyli po 5 „oczek”. Ich dorobki punktowe nie odzwierciedlały tego, co pokazywali na torze. W pierwszym wyścigu dnia Gruchalski po słabszym starcie, dzięki swojej walecznej postawie, przedarł się z czwartej na pierwszą lokatę. To samo uczynił Świącik w biegu piątym.
Oskar Nocuń na częstochowskim owalu zaprezentował jedynie dwukrotnie, a to za sprawą upadku Gruchalskiego w biegu dwunastym. Popularny „Misiek” po tym wypadku zrezygnował z dalszej jazdy w zawodach. Tym samym był zastępowany przez Nocunia, który nie zdobył żadnych punktów, plasując się na ostatniej siedemnastej lokacie.
NORG

1. Mateusz Rujner (MRGARDEN GKM Grudziądz) 14 (3,3,3,2,3) + 1. miejsce w finale
2. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils) 12 (3,d,3,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Jewgienij Kostygow (Lokomotiv Daugavpils) 13 (2,3,2,3,3) + 3. miejsce w finale