Siatkarskie wieści

* Wkręt-Met Domex AZS pokonał w sparingowej potyczce KP Polską Energię Sosnowiec. Poszczególne sety kończyły się następującymi wynikami: Sosnowiec – Częstochowa 2:3 (25:21,25:20,23:25,18:25,11:15). W zespołach zagrali: Polska Energia: – Syguła, Łomacz, Legień, Szulik, Kudłacik, Grygiel, Stańczak (libero) oraz Kosok, Earl, AZS: – Woicki, Gawryszewski, Gierczyński, Billings, Jurkiewicz, Kocik, Gacek (libero) oraz Patucha, Oczko.

* W chwili, gdy aktualne wydanie “GCz” było w fazie druku, częstochowscy akademicy rywalizowali w hali Polonia w zaległym meczu ligowym z Jastrzębskim Węglem. Częstochowian czeka w najbliższym czasie sporo pracy. Przed nimi mecze ligowe i zmagania w ramach Pucharu Polski oraz Pucharu Europy. O tych wydarzeniach informować będziemy na bieżąco.
* W II lidze męskiej Delic-Pol Norwid AZS Częstochowa przegrał u siebie po pięciosetowym meczu z Juwenturem Wałbrzych 2:3. Częstochowianie przegrywając już 0:2, zdołali wyrównać, ale tie-break należał do gości. Set po secie: Częstochowa – Wałbrzych 2:3 (20:25, 23:25, 25:23, 25:23, 7:15). Po siedmiu kolejkach częstochowski zespół zajmuje piątą pozycję w tabeli, mając na koncie 9 punktów.
* Siatkarki SPS-u Politechniki odniosły w sobotę na własnym boisku drugie w tym sezonie zwycięstwo, a pierwsze za trzy punkty. Rywalki z Rumii jedynie w trzeciej partii zdołały nawiązać równorzędną walkę z częstochowiankami. Zespół SPS wystąpił w składzie: Pietroczuk, Nieczyporowska, Fedorów, Węcławek, Marszałek, Solska, Kędzia. Wyniki setów: SPS Politechnika – TPS Rumia 3:0 (25:14, 25:21, 25:21).
* Drugoligowy zespół Domex Częstochowianka przegrał wyjazdowe spotkanie z Olimpią Jawor 3:1. Częstochowianki wygrały tylko pierwszego seta, do 23, natomiast pozostałe przegrały do: 23, 23, 20. Po 7 kolejlach Częstochowianka z 12 punktami zajmuje 4. pozycję w tabeli.