Miłe złego początki…

Ósmej, ligowe porażki doznali piłkarze drugiego zespołu Rakowa Częstochowa. Tym razem zespół pod wodzą Michała Pulkowskiego przegrał w sobotę, 7.października br. na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze, 2:4 w spotkaniu 11.Kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Zespół Rakowa Częstochowa w bieżącej kampanii bardzo słabo prezentuje się w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej.  Podopieczni Michała Pulkowskiego po dziesięciu seriach gier miał na swoim koncie zaledwie…pięć “oczek” i zamyka tabelę trzeciej ligi, grupy trzeciej.

W sobotnie przedpołudnie druga drużyna “Czerwono – niebieskich” udała się na ligowe spotkanie do Zabrza a konkretnie na Stadion MOSiR Sparty Zabrze by szukać punktów w starciu z rezerwami czternastokrotnych Mistrzów Polski – Górnikiem II Zabrze.

Początek spotkania rozpoczął się dość obiecująco bo już w 12.minucie częstochowianie objęli prowadzenie po skutecznym strzale z rzutu karnego Tomasza Walczaka. Jednak gospodarze zabrzańska młodzież podrażniona takim obrotem sprawy błyskawicznie ruszyła do odrabiania jednobramkowej straty.

W 15.minucie do wyrównania strzałem z bliskiej odległości doprowadził 18-letni wychowanek Victorii 1918 Jaworzno, Mateusz Kulig. Natomiast siedem minut później zespół prowadzony przez Arkadiusza Przybyłę zdobył bramkę na 2:1, kiedy to Młodzieżowego Reprezentanta Polski do lat 21, Kacpra Bieszczada pokonał Mateusz Chmarek. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej części gry już w 51.minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:1 kiedy to na listę strzelców wpisał się Adrian Dziedzic. W 56.minucie nadzieję w serca drugiego zespołu Rakowa Częstochowa “wlał” Jakub Wireński, który skutecznym strzałem pokonał Alessio Valiona.

Jednak ostatnie słowo należało do drużyny Górnika II Zabrze. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania wynik meczu ustalił 19-letni napastnik, Dawid Niedźwiedzki.

Tym samym Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze w spotkaniu jedenastej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dla zespołu prowadzonego przez Michała Pulkowskiego była to już ósma porażka w tym sezonie!

W zespole gospodarzy od 72.minucie na boisku przebywał były zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa, Miłosz Rogula.

Po tym meczu drugi zespół Rakowa Częstochowa z dorobkiem zaledwie pięciu punktów zamyka tabelę rozgrywek. W następnej kolejce spotkań – Raków II Częstochowa zmierzy się z TS Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 15.października br. w samo południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Tarnogórzanie z dorobkiem piętnastu “oczek” plasują się w tabeli na jedenastej pozycji. W drużynie prowadzonej przez Bartłomieja Cymerysa występuje były piłkarz juniorskich zespołów Rakowa Częstochowa, 20-letni obrońca, Jakub Załucki.

4:2: Niedźwiedzki 89′

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom). Żółte kartki: Tobolik 62′ (faul), Dziedzic 71′ (faul) – Walczak 28′ (faul), Kitowski 36′ (faul), Zielonka 45′ (faul), Wireński 61′ (faul).

KS Górnik II Zabrze: 1.Alessio Valion  – 5.Maksymilian Gandziarowski (kpt), 7.Mateusz Kulig (64′ 11.Marcin Wodecki), 8.Adrian Dziedzic (80′ 20.Mateusz Pawlak), 10.Aleksander Tobolik (72′ 23.Miłosz Rogula), 14.Jakub Pochcioł, 15.Mateusz Mikulski, 17.Ołeh Trubnikov, 19.Mateusz Chmarek (72′ 9.Dawid Niedźwiedzki), 21.Norbert Barczak, 24.Krzysztof Kolanko.

Rezerwowi: 12.Bartosz Neugebauer – 3.Hubert Ogórek, 6.Tomasz Macha, 16.Mateusz Michalski, 22.Cyprian Włodarczyk.

Trener: Arkadiusz Przybyła.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 2.Nikodem Kitowski (75′ 14.Jakub Cierpiał), 5.Tomasz Okulicki, 6.Wiktor Żołądź, 8.Jakub Wireński (89′ 11.Łukasz Makarski), 18.Oliwier Długosz. 10.Szymon Zielonka, 13.Piotr Malinowski (kpt), 16.Jerzy Napieraj, 21.Patryk Malamis, 7.Tobiasz Mras (64′ 9.Mateusz Głowiński), 19.Tomasz Walczak.

Rezerwowi: 1.Hubert Muszyński – 17.Szymon Jarek, 20.Jakub Łukasiewicz, 22.Dawid Kucharczyk.

Trener: Michał Pulkowski.