32. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym

18-19 czerwca 2015 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie miały miejsce 32. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sportach Pożarniczych. Mistrzostwa od 1996 roku nieprzerwanie odbywają się na obiektach sportowych częstochowskiej szkoły.

Uroczystego otwarcia dokonali zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Piotr Kwiatkowski i Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie st. bryg. Marek Chmiel. W imprezie udział wzięły trzy reprezentacje zagraniczne z Litwy, Łotwy i Mołdawii oraz 16 reprezentacji województw i cztery szkoły pożarnicze: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoła Aspirantów PSP z Krakowa, Szkoła Aspirantów PSP z Poznania i Centralna Szkoła PSP w Częstochowie.
Bieg finałowy o puchar Ministra Spraw Wewnętrznych zwyciężył Litwin Arnold Tankovich. Drugi był Polak – Mateusz Brzoza. Bieg finałowy o puchar o puchar gen. bryg. Wiesława Leśniakiewicza, Komendanta Głównego PSP wygrał Polak Bartłomiej Siepietowski, drugi był – Litwin Justinas Gikas. W krajowej klasyfikacji generalnej, zwyciężyła reprezentacja województwa pomorskiego , natomiast zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej został Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego. W klasyfikacji międzynarodowej zwyciężyła reprezentacja Polski, a najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Bartłomiej Siepietowski.
Całość uroczystości uświetniła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu z kapelmistrzem Łukaszem Kędziorą na czele.
Zawodom towarzyszyła wystawa poświęcona rocznicy pożaru Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach, który miał miejsce 26 czerwca 1971 roku. Jej autorem jest Michał Kobiela z Kaniowa, także autor albumu „Tym którzy odeszli…”. poświęconego świadkom tragicznego pożaru, w którym zginęło 37 osób, a 105 zostało rannych.