Od 19 i 21.11.2016 r. zmiany tras linii 14, 22, 23, 24, 25, 29, 33, 38, 69, 80, 81 i 92 w dzielnicach Dźbów, Północ i Parkitka


Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na zakończenie prac przy budowie ronda przy skrzyżowaniu ulic Sabinowskiej, Żyznej i Dźbowskiej oraz zakończenie prac w rejonie alei Wyzwolenia, Armii Krajowej i Obrońców Westerplatte zostaną dokonane następujące zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ 19 i 20.11.2016 roku NASTĄPI CZASOWA ZMIANA

w PRZEBIEGU TRAS LINII nr 23, 33 i 81

Linie 23, 33 i 81

W kierunku Rejtana/Piłsudskiego: z ulicy Powstańców Warszawy przez Malowniczą, Zdrową, Żyzną, Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Sabinowskiej dalej bez zmian.

W kierunku Leśna/Przyjemna-Wąsosz: z ulicy Sabinowskiej ulicami Jagiellońską Bór, Wypalanki, Poselską, Żyzną, Zdrową do Powstańców Warszawy i dalej bez zmian.

Dla ww. linii zostaną zawieszone przystanki przy ulicach Dźbowskiej i Sabinowskiej:

RZECZNA (tylko w kier. centrum – w zamian obowiązuje przystanek przy ul. Malowniczej)

oraz w obu kierunkach: ZBYSZKA, KMICICA, SABINÓW, SKRZETUSKIEGO, HETMAŃSKA, SZKOŁA STRAŻY POŻARNEJ i SABINOWSKA (tylko w kier. Leśnej/Przyjemnej-Wąsosza – w zamian obowiązuje przystanek przy ul. Jagiellońskiej).

Ze względu na wydłużoną trasę i czas przejazdu autobusy ww. linii nie będą się zatrzymywać na przystankach pośrednich usytuowanych przy ulicach Bór, Żyznej i Zdrowej z wyjątkiem przystanków w obu kierunkach BÓR-WYPALANKI oraz tymczasowych przystanków POSELSKA II usytuowanych przy tej ulicy w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Żyzną.

ZMIANY OD PONIEDZIAŁKU 21.11.2016 ROKU

1) Następuje powrót na stałe trasy linii nr 14, 25, 38 i 69 przez ulice Sabinowską i Żyzną oraz linii nr 14 i 69 przez ulicę Piastowską.

Objazdy przez ulice Bór, Wypalanki i Poselską przestają obowiązywać.

Od 21.11. linia nr 33 przestaje kursować w obu kierunkach przez ulicę Piastowską i odcinek Sabinowskiej od Piastowskiej do Jagiellońskiej i wraca na stałą trasę przez Boh. Monte Cassino i Jagiellońską.

2) Linia nr 25 wraca na stałą trasę przez ulice Obrońców Westerplatte i Szajnowicza-Iwanowa.

Trasa objazdowa przez aleję Armii Krajowej oraz ulice PCK i Kilińskiego do Dekabrystów przestaje obowiązywać.

3) linie nr 22, 24, 25 i 29 oraz 80 i 92 będą w dz. Północ w obu kierunkach kursować przez aleję Wyzwolenia i Michałowskiego.

Trasa objazdowa w kierunku centrum przez Dmowskiego i Kisielewskiego przestaje obowiązywać.

Zostaje przywrócony do obsługi pasażerów przystanek IWASZKIEWICZA w kier. centrum, natomiast przestaje w kier. centrum obowiązywać przystanek CENTRUM HANDLOWE M1 dla linii 22, 24, 25, 29, 80 i 92.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *